Допомога від Обами: перемога чи поразка?

19т

"Перемога! Обама виділив Україні 300 мільйонів доларів!"… Взагалі військовий бюджет США, кошти, які вони спрямовують на оборону – це порядку 600 мільярдів доларів на рік. 300 мільйонів для України – це, безумовно, добре. Але лише у тому плані, що новина про виділення цих 300 млн. засвідчує, що США і надалі продовжують підтримувати Україну. Паралельно проводячи навчання на Яворівському полігоні. Ця допомога – демонстрація намірів.

"Перемога! Обама виділив Україні 300 мільйонів доларів!"… А чи усвідомлюють ті, хто робить подібні тріумфальні заяви, що ця сума – абсолютно незначна у контексті тих викликів, які сьогодні стоять перед Україною? Чи знають, що приблизно стільки ж виділяється Іраку, який сьогодні протистоїть ІДІЛ. Але не на рік, а на два місяці? І що експерти, які приїздили до України ще в лютому, оцінивши масштаби проблеми, наполягали, щоб виключно військова підтримка Сполучених Штатів Україні складала не менше мільярда доларів на рік – і надавалася принаймні три наступні роки?

"Перемога! Обама виділив Україні 300 мільйонів доларів!"… З цих 300 млн. на суто військові затрати буде спрямовано лише шосту частину. Решта ж піде на шпиталі, різноманітні ревізії і тому подібне. На озброєння війська можна буде витратити лише 50 мільйонів.

Так що немає тут ніякої перемоги. Це звичайна штатна співпраця. І навіть минулого року підтримка США була хоч і не набагато, але більшою.

Те, що рівень підтримки залишається стабільно низьким, викликано рядом причин. По-перше, як вже не раз заявляв Обама, США просто не хочуть провокувати Путіна, даючи Україні серйозні гроші або зброю. По-друге, навіть якби перша причина була знята з порядку денного – в США не розуміють, кому давати ті гроші чи ту зброю. Адже рівень корупції в Україні сягнув такого рівня, що зовсім не виключено, що летальне штатівське озброєння просто продадуть тим, хто за нього заплатить. Не виключено, що і самим сепаратистам. Про можливість розкрадання грошей я взагалі мовчу. Навіть в середині країни довіра до уряду складає 2% - на межі похибки. Чому ж нашому уряду мають довіряти в США? По-третє, у необхідності серйозної підтримки України Штати просто нема кому переконувати: наш дипломатичний корпус там присутній у незначній кількості. Як і лобі в самих Штатах.

От і маємо символічну підтримку США з одного боку – і показне обурення Кремля – з іншого. Адже в Кремлі розуміють, що в тій підтримці нічого смертельного для них нема. От якби Штати почали давати Україні мільярд на суто військові потреби – на закупівлю танків, ПЗРК, "Джевелінів" - тоді варто було би непокоїтися. Тоді би дійсно запахло смаженим…

Втім, змінити ситуацію можна – розпочавши нарешті внутрішні зміни. Почавши боротися з корупцією, проводити реформи – не на словах, а на ділі. Бо ніхто нам не дасть ні серйозного озброєння, ні серйозних коштів, поки є ризик, що вони майже гарантовано будуть розграбовані.

Від російської агресії Сполучені Штати нас зможуть захистити. А от наші внутрішні проблеми крім нас не вирішить ніхто.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги