Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

За ініціативи Ляшко - вичавили дивіденди з "Укрнафти"

11.3т

Виплата майже двох мільярдів гривень дивідендів в державний бюджет компанією "Укрнафта" є добрим сигналом у відносинах олігархів та держави. Неформальний контроль олігархічних груп над державними підприємствами приносить серйозні втрати державному бюджету, що стало особливо важливим у часи війни та економічного падіння.

На жаль, ситуацію неможливо змінити за один день, адже олігархи мають серйозні впливи на політику та на медіа. Для поступового вирішення проблеми потрібен комплекс законодавчих рішень, політична воля уряду та громадянська свідомість самих бізнесменів.

Приклад успішного врегулювання проблеми ухиляння від платежів - історія із кворумом на зборах акціонерів державних підприємств. Ще влітку за ініціативи Радикальної партії Верховна Рада знизила мінімальну кількість голосів для проведення зборів акціонерів, що перш за все прибрало можливість приватних акціонерів Укрнафти блокувати зміни менеджменту. І от, через півроку пройшли всі процедури, оскарження, спори і скандали, і бюджет держави отримав подарунок від групи Приват - свої законні доходи.

Можна в даному випадку підтримати прем'єр-міністра, на якого здійснювався тиск для відсрочки платежів чи взагалі саботажу реформи. Проте - позиція уряду була в даному випадку принциповою. Взагалі, якби розвернути фінансові потоки із усіх державних підприємств на благо держави, то бюджет би отримав десятки мільярдів надходжень, а приватизація стратегічних підприємств вже не здавалася би такою привабливою.

Можливо, подібні приклади потрібно показувати на наступних зустрічах олігархів у "Хаяті" як позитивний кейс для інших.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги