newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Володимир Богайчук
Володимир Богайчук
Член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу Українців

Блог | Ну, Міхо, ти і загнув

Ну, Міхо, ти і загнув

Навожу нещодавно поширені в інтернеті цитати виступу Саакашвілі на "Свободі слова": "відбувається загальна делегітимізація політичного класу, досить подивитися дані останніх опитувань" і "Практично весь політичний клас йде вниз в опитуваннях. Коли прем'єр каже "я не йду на вибори", можна це виправдати. Але, з іншого боку, коли глава уряду не хоче випробувати свою підтримку з боку суспільства шляхом виборів, а це єдиний метод в демократичному суспільстві отримати мандат, а він відмовляється від цього мандата. Відбувається делегітимізація політичного класу".

Видео дня

Мою увагу привернув вислів "делегітимізація політичного класу". Ну, Міхо, думай, що говориш. А краще займися ділом, бажано теж думаючи. На твоїй посаді непочатий край роботи.

Читачу пояснюю. Подиву не було б у випадку вислову "делегітимізація існуючої політичної влади". Допитливому читачу раджу ознайомитися з досить складним поняттям "політичний клас" і менш складним значенням слова "легітимність". А мені серед багатьох підходів до визначення поняття "політичний клас" подобається дане російським соціологом Ольгою Криштановською: "У політичному просторі діють актори, які володіють політичним капіталом і перебувають усередині державної корпорації. Ці актори й становлять політичний клас. До нього належать люди, які займаються політикою професійно. … Інакше кажучи, політичний клас складається з бюрократії – чиновників, що призначаються, електократії – чиновників, що обираються, і легіслакратії – депутатів".

Яку роль в Україні грає актор Міхо – це окрема тема. Я ж висловлю свою думку щодо відмови Яценюка брати участь у майбутніх виборах до місцевих рад.

Перше – він і його команда хоче дистанціюватися від Порошенка і його оточення.

Друге – розуміння паном Яценюком і його команди недоцільності участі в шкідливому пережитку совкового минулого. Я теж на місцеві вибори не піду.

До речі. Поки без прив’язки до Міхо – згадані вище "актори" бувають клоунами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...