Як зупинити пограбунок українців

24.9т

В офшори та низькоподаткові юрисдикції з України виводиться від 8 млрд дол. США (дані Tax Justice Network) до 11,6 млрд дол. США на рік (дані Global Financial Integrity, "Illicit Financial Flows from Developing Countries 2015")!

Для порівняння: витрати Держбюджету-2016 на оборону та громадський порядок - до 5 млрд дол. США, на пенсії - до 10 млрд дол. США. Уряд ставить всю країну на вуха заради отримання у 2016 році чергових 1,7 млрд дол. США від МВФ, маючи такі необмежені внутрішні резерви.

Хіба такий стан справ не є загрозою національній економічній та соціальній безпеці країни? Чи маємо ми право зволікати з обмеженням тіньового відтоку капіталів з України?

Радикальна партія пропонує простий і дієвий механізм виправлення ситуації – тимчасове, до 2020 року, введення офшорного збору з цільовим спрямуванням коштів на розвиток промисловості, підтримку експорту та нарощення інвестицій. Цей крок посилить національну економіку та передуватиме повній імплементації в Україні Плану заходів ОЕСР щодо протидії розмивання бази оподаткування та переміщення прибутків у низькоподаткові юрисдикції (BEPS - Base Erosion and Profit Shifting).

Встановлення 5%-го офшорного збору на операції з офшорами та низькоподатковими юрисдикціями за самими скромними підрахунками додатково приноситиме до бюджету 4 млрд грн щороку. Ці кошти підуть на розвиток промисловості та власної економіки, як це передбачено в запропонованому РПЛ Антикризовому плані економічного розвитку.

Разом з Віктором Галасюком, Віктором Вовком та іншими колегами внесли до парламенту відповідні законопроекти №4711 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо запобігання тіньовому відтоку капіталів через офшорні зони з метою забезпечення розвитку вітчизняної промисловості" та №4712 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо запобігання тіньовому відтоку капіталів через офшорні зони з метою забезпечення розвитку вітчизняної промисловості".

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости