УкрРус

Бюджетний півфініш: тривожні сигнали наростають

12.7т

Вдруге цього року доходи загального фонду державного бюджету "пішли" в мінус. Таке твердження, здавалося б, не відповідає звітним даним. За такими даними, доходи червня до червня попереднього року зросли на 15,5%. Це вище показника зростання у 13%, встановленого законом про бюджет (уточнений минулого місяця закон передбачає збільшення доходів на 13% при попередньому значенні 11,7%).

Хороша цифра доходів червня 2016 р. в 43,3 млрд. грн. зумовлена явищем, подібного до якого я не пригадую в попередні роки. У червні повністю зупинено відшкодування ПДВ експортерам. Бо назвати відшкодуванням суму в 112 млн. грн. язик не повертається. За попередні 5 місяців у середньому відшкодували 7,2 млрд. грн. Неважко прикинути, що хороша цифра доходів, з урахуванням даної обставини, перетворюється в не дуже хорошу. Бо минулого року за цей же місяць отримано 37,5 млрд. грн. доходів.

Відсутність у доходах бюджету відрахувань від НБУ занижує реальний показник доходів (по року має надійти 38 млрд.), але принципово не змінює висновку, що вже робився неодноразово: бюджет за доходами виконано не буде.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги