УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Віктор Пинзеник
Віктор Пинзеник
Екс-міністр финансів України

Блог | Бюджетний півфініш: тривожні сигнали наростають

Бюджетний півфініш: тривожні сигнали наростають

Вдруге цього року доходи загального фонду державного бюджету "пішли" в мінус. Таке твердження, здавалося б, не відповідає звітним даним. За такими даними, доходи червня до червня попереднього року зросли на 15,5%. Це вище показника зростання у 13%, встановленого законом про бюджет (уточнений минулого місяця закон передбачає збільшення доходів на 13% при попередньому значенні 11,7%).

Читайте: "Бодание" украинской экономики

Хороша цифра доходів червня 2016 р. в 43,3 млрд. грн. зумовлена явищем, подібного до якого я не пригадую в попередні роки. У червні повністю зупинено відшкодування ПДВ експортерам. Бо назвати відшкодуванням суму в 112 млн. грн. язик не повертається. За попередні 5 місяців у середньому відшкодували 7,2 млрд. грн. Неважко прикинути, що хороша цифра доходів, з урахуванням даної обставини, перетворюється в не дуже хорошу. Бо минулого року за цей же місяць отримано 37,5 млрд. грн. доходів.

Відсутність у доходах бюджету відрахувань від НБУ занижує реальний показник доходів (по року має надійти 38 млрд.), але принципово не змінює висновку, що вже робився неодноразово: бюджет за доходами виконано не буде.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...