newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Богдан Гдаль
Богдан Гдаль
Київський активіст

Блог | Епопея з парковкою біля Національної опери

Епопея з парковкою біля Національної опери

Це сталося. Епопея з парковкою на тротуарі біля Національної опери закінчилася тим, що комунальники зробили так, як я від них вимагав з самого початку.

Видео дня

Я не знаю, що стало ключовим переломним моментом, але до цього офіційно від "Київтранспарксервісу" я отримав 3 відмови. 2 ідентичні з аргументацією, що немає грошей. Третю, що "ми нічого не порушуємо".

Я вже думав партизанити, але в системі 1551 з'явилося повідомлення, що Департамент транспорту вимагає від "Київтранспарксервісу" розглянути моє звернення повторно. Врешті, минулого тижня Оля Драженко повідомила мені, що в ту мить працівники встановлювали стовпчики. 26 лютого я вже зафіксував, що встановлення завершене.

В сумі, все що я зробив, це відправив 3 звернення через 1551.gov.ua з посиланням на норми закону.

Передісторія полягає в тому, що припарковані автомобілі повністю блокували тротуар, зручний для колясочників та неповносправних. Люди змушені були підніматися сходами. Половину тротуару було виділено для офіційної парковки, друга половина була для пішоходів. Але водії ігнорували розмітку. Спершу я просив поставити стовпчики. Пізніше вимагав повної ліквідації паркувального майданчика, так як за нормами Кабміну не було залишено мінімум 2 метри для пішоходів. Там всього 2 метра з самою парковкою.

Досі є зауваження щодо деяких водіїв. Бо на самому майданчику біля світлофорів (ріг Хмельницького і Володимирської) лишається імпровізована парковка, яка створює незручності для пішоходів. І зі сторони вулиці Лисенка водії вилазять на тротуар. Іншим словом, поведінка водіїв з обох боків від цих стовпчиків поки що не дозволяє говорити, що всі питання в цьому місці вирішені.

Але сама ідея зробити щось без зв'язків, домовленостей, опираючись на норми закону, систематично тиснучи на чиновників, ніби спрацювала. Повторюся, що я сам ні з ким не домовлявся і не знаю, що вплинуло на це рішення. Я не відстежував скарги від інших киян, тому цілком може бути, що теперішній результат - це наслідок колективного тиску.

Ще одне: я не вважаю, що все місто треба обставити стовпчиками. Я один з тих, хто вимагав би повної заборони щодо паркування на тротуарах, збільшення штрафів навіть за незначні порушення в центрі до 1500-2000 грн, а також хотів би долучитися до розробки і впровадження єдиної концепції паркувального простору.

Фішка в тому, що має бути елемент неможливості уникнення відповідальності за такі порушення. Тоді місто змінить своє обличчя. Але при цьому збільшити кількість офіційних паркувальних майданчиків в місті в рази, звужуючи проїзну частину на користь таких кишень для автомобілів. Так у водіїв буде вибір, де стати, але вибір буде тільки один - або паркуєшся за правилами, або штраф.

Саме відчуття безкарності і відсутність єдиних правил гри породжує ту проблему, яка є зараз.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...