Якщо фізичні пошкодження завдає депутат депутату, то це майже теж саме, що й фізична особа депутату. Бо ж там і там люди. При статусі депутата не втрачається статус людини. Може, у деяких осіб, трохи гідності втрачається, але не статусу людини. Однак у випадку, якщо пошкодження парламентарю завдає проста людина, то Кримінальним Кодексом передбачена посиленіша відповідальність, адже народні депутати є державними діячами.

У випадку тілесних пошкоджень поміж депутатами постраждалий має право притягнути свого кривдника до кримінальної відповідальності.

Отже, стаття 125 Кримінального Кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження" карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів або громадськими роботами на строк до 200 годин або виправними роботами на строк до одного року. Рішення приймає суд в залежності від заподіяної шкоди.

Стаття 112 Кримінального Кодексу України "Посягання на життя державного чи громадського діяча". Посягання на життя народного депутата України карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років. Або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна. Визначення "посягання на життя" трактуватиме суд. Це може трактуватись і таким чином: якщо проста людина мала бажання задушити депутата, але були лише середні ушкодження, то це посягання на життя. Якщо ж це дотик певної сили, без наміру посягання на життя, то дана стаття може не застосовуватися.

Стаття 346 "погроза вбивством, заподіяння шкоди здоров’ю, вчинені щодо народного депутата або його близьких родичів", карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

У цієї ж статті є пункт другий: "умисне заподіяння особам (депутатам) тілесних ушкоджень легкої або середньої тяжкості, або нанесення побоїв, чи вчинення інших насильницьких дій (навіть ляпас по обличчю можна розцінювати як насильницька дія) у зв’язку з їх державною або громадською діяльністю, карається позбавленням волі на строк від 4 до 7 років". Ця стаття також поширюється і на депутатів.

У випадку із сьогоднішньою ситуацію у Верховній Раді щодо Тетяни Чорновол, то може застосовуватись 346 стаття, частина друга. Депутат завдала побоїв за державну діяльність, за те, що у іншого депутата є власна думка. Така дія може каратись позбавленням волі на строк від 4 до 7 років.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости