Дані про українських бранців цинічно приховують

3.5т

Мінськ.

Перша і ключова проблема, з якою зіштовхується українська сторона в питанні звільнення заручників - це інформація про їх місцезнаходження. ОРДЛО цинічно приховують інформацію і факти про місцезнаходження і кількість українських бранців на своїх територіях, намагаючись надурити весь світ, що начебто там є лише пару десятків заручників. І шантажуючи нас вимогою амністії сотень бойовиків в обмін на лише кілька наших заручників.

Ми разом з СБУ по зерняткам розшукуємо таку інформацію, бо це дає можливість включати людей в списки на звільнення, вимагати правди про їх долю. Сьогодні левову частину роботи гуманітарної підгрупи, де українську сторону представляє також В.Медведчук, ми присвятили саме дискусії про місцезнаходження заручників і надали ОБСЄ переконливий фактаж приховування з боку бойовиків інформації про осіб, яких утримують на окупованих територіях. Ми довели факт утримання там як мінімум 14 осіб зі списку заручників, а отже вимагатимемо включення їх до списків на звільнення. І звільнення! І допуску до українських бранців МКЧХ.

Ми так і не отримали відповідь по історику Козловському, якого звинуватили в шпигунстві, про місце утриманню важкохворого Володимира Жемчугова, про звільнення якого піднімаємо питання на кожній зустрічі з жовтня 2015, про долю затриманого співробітника ООН, хоч ОРДЛО і обіцяли надати цю інформацію і нам, і ОБСЄ.

Українська сторона на ТКГ, де Київ представляє Л.Кучма, заявила про вимогу НЕГАЙНОГО звільнення співробітника ООН Юрія Супруна, який до 2015 року працював в структурах ОБСЄ, має відповідні імунітети і якого обіцяли звільнити ще на початку травня!

Щодо процесу звільнення інших... Я знаю, що всі наші вісті з Мінська дуже чекають мами і родини заручників. І я вам сьогодні так напишу: ми рухаємося. В кількох напрямках, шукаємо, як-таки витягнути хлопців. Деталей не буде зі зрозумілих причин.

ОРДЛО і РФ стоять на вимозі амністії, що блокує на сьогодні швидкий процес звільнення, на жаль. Але Україна вважає питання звільнення наших громадян пріоритетом, тут ми готові до компромісів. І я волію давати новини, а не анонси в цій темі. Працюємо. Новини будуть.

Серед інших тем гуманітарної групи: становище дітей, що постраждали від конфлікту, інтернати для важкохворих лежачих дітей на окупованих територіях, які Україна готова евакуювати, але зараз наполягає бодай на доступі до цих закладів ЮНІСЕФ і МКЧХ.

Також і ми, і на економічній підгрупі обговорили роботу КПВВ, зокрема, заблоковану бойовиками роботу КПВВ " Золоте". Також наш представник в економічній підгрупі Ігор Веремій жорстко підняв питання безпеки задля вирішення інших інфраструктурних проблем.

До роботи політичної підгрупи сьогодні доєднався С. Пирожков.

Але ключове і найгарячіше питання - безпека. Є.Марчук надав переконливу інформацію про критичне збільшення обстрілів, порушення режиму тиші. Без вирішення безпекового питання неможливий прогрес в жодному іншому питанні. Тому на всіх групах українська сторона сьогодні, як ключове, піднімала питання безпеки.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости