Ирина Геращенко
Ирина Геращенко
Народный депутат Украины

Блог | Дані про українських бранців цинічно приховують

Дані про українських бранців цинічно приховують

Мінськ.

Видео дня

Перша і ключова проблема, з якою зіштовхується українська сторона в питанні звільнення заручників - це інформація про їх місцезнаходження. ОРДЛО цинічно приховують інформацію і факти про місцезнаходження і кількість українських бранців на своїх територіях, намагаючись надурити весь світ, що начебто там є лише пару десятків заручників. І шантажуючи нас вимогою амністії сотень бойовиків в обмін на лише кілька наших заручників.

Ми разом з СБУ по зерняткам розшукуємо таку інформацію, бо це дає можливість включати людей в списки на звільнення, вимагати правди про їх долю. Сьогодні левову частину роботи гуманітарної підгрупи, де українську сторону представляє також В.Медведчук, ми присвятили саме дискусії про місцезнаходження заручників і надали ОБСЄ переконливий фактаж приховування з боку бойовиків інформації про осіб, яких утримують на окупованих територіях. Ми довели факт утримання там як мінімум 14 осіб зі списку заручників, а отже вимагатимемо включення їх до списків на звільнення. І звільнення! І допуску до українських бранців МКЧХ.

Ми так і не отримали відповідь по історику Козловському, якого звинуватили в шпигунстві, про місце утриманню важкохворого Володимира Жемчугова, про звільнення якого піднімаємо питання на кожній зустрічі з жовтня 2015, про долю затриманого співробітника ООН, хоч ОРДЛО і обіцяли надати цю інформацію і нам, і ОБСЄ.

Українська сторона на ТКГ, де Київ представляє Л.Кучма, заявила про вимогу НЕГАЙНОГО звільнення співробітника ООН Юрія Супруна, який до 2015 року працював в структурах ОБСЄ, має відповідні імунітети і якого обіцяли звільнити ще на початку травня!

Щодо процесу звільнення інших... Я знаю, що всі наші вісті з Мінська дуже чекають мами і родини заручників. І я вам сьогодні так напишу: ми рухаємося. В кількох напрямках, шукаємо, як-таки витягнути хлопців. Деталей не буде зі зрозумілих причин.

ОРДЛО і РФ стоять на вимозі амністії, що блокує на сьогодні швидкий процес звільнення, на жаль. Але Україна вважає питання звільнення наших громадян пріоритетом, тут ми готові до компромісів. І я волію давати новини, а не анонси в цій темі. Працюємо. Новини будуть.

Серед інших тем гуманітарної групи: становище дітей, що постраждали від конфлікту, інтернати для важкохворих лежачих дітей на окупованих територіях, які Україна готова евакуювати, але зараз наполягає бодай на доступі до цих закладів ЮНІСЕФ і МКЧХ.

Також і ми, і на економічній підгрупі обговорили роботу КПВВ, зокрема, заблоковану бойовиками роботу КПВВ " Золоте". Також наш представник в економічній підгрупі Ігор Веремій жорстко підняв питання безпеки задля вирішення інших інфраструктурних проблем.

До роботи політичної підгрупи сьогодні доєднався С. Пирожков.

Але ключове і найгарячіше питання - безпека. Є.Марчук надав переконливу інформацію про критичне збільшення обстрілів, порушення режиму тиші. Без вирішення безпекового питання неможливий прогрес в жодному іншому питанні. Тому на всіх групах українська сторона сьогодні, як ключове, піднімала питання безпеки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...