, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

За ґратами у Росії утримується щонайменше 31 українець. З них – 16 кримських татар. Список досить різний, є відомі люди – Сенцов, Кольченко – імена яких звучать на рівні резолюції Європейського парламенту. А є люди, які відомі своєю активною ненасильницькою боротьбою проти російської агресії. Зокрема, це заступник голови Меджлісу – Ахтем Чийгоз, також Алі Асанов, Мустафа Дегерменджи.

Є ще досить звичайні люди, які насправді не мають за спиною якогось героїчного бекграунду або історії боротьби, але тим не менше заслуговують на нашу повну підтримку і захист.

Єдиною стратегією для їх звільнення є посилення міжнародного тиску на авторитарний російський режим і задіяння різних механізмів, які б дозволили нашим громадянам повернутися додому. Якщо говорити про правові механізми, то є кілька варіацій. Наприклад, використання Конвенції 1923-го року про відбуття покарання засуджених осіб у країнах свого громадянства. Ще це може бути помилування, виконання пункту 6 Мінських домовленостей, тощо. Але будь-якому правовому механізму має передувати політичне рішення. Чим ефективнішими будемо у влаштуванні міжнародного тиску на Російську Федерацію, тим скоріше і більше шансів, що ув’язнені українці швидко повернуться додому.

Важливо підкреслити, що список із 31-го українця - це ув’язнені за політичними мотивами. Є ще окрема група людей, які були засуджені на території Криму до анексії і після неї і до нас доходить інформація, що їх відправляють відбувати покарання в області РФ.

Є ще одна група людей, - це військовополонені, які були незаконно заарештовані на території окупованого Донбасу, але чи перебуває хтось із їх числа на території Російської Федерації – нам невідомо. За нашими даними є кілька задокументованих випадків, що їх перевозили для допиту на територію Російської Федерації.

Загалом, українцям стало небезпечно їздити в Росію. Справа Юрія Солошенко, 74-річного пенсіонера, якого ув’язнили в Москві під час робочої поїздки і звинуватили у шпигунстві - яскравий приклад, що будь-яку звичайну людину, навіть без якогось активного публічного бекграунду можуть цинічно використати, як інструмент в інформаційній війні, яку Росія веде проти України. Росіяни намагаються створити з українців образ ворога, тому називають їх шпигунами, карателями, диверсантами, терористами.

Звичайно, я би не хотіла перебільшувати загрози, але ми маємо бути свідомі, що ніхто насправді не застрахований. Чисто теоретично, українця у Росії можуть арештувати. Дивлячись по справі Юрія Солошенко, Сергія Литвинова, за якими не було зафіксовано жодних активних публічних дій в час Євромайдану хоча би. Що вже говорити про тих людей, які здійснювали громадську діяльність і брали участь в Євромайдані? До речі, по справі ще одного українця із списку, Олександра Костенка, події на Майдані були названі "незаконним державним переворотом". Тобто його карають за участь у протесті, який призвів до повалення авторитарного режиму Януковича.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги