Про що потрібно знати бійцям після повернення

Про що потрібно знати бійцям після повернення

У багатьох наших бійців закінчуються контракти, і вони повертаються додому.  Їм слід насамперед згадати, що у них є права й вміло ними скористатись. Розглянемо випадок – ви пішли воювати з робочого місця.

Отже. Ви підписали контракт (на 6 місяців, до 3 років (рядовий склад), від 3 до 5 років (від сержантів і вище)), воюєте, але пам’ятаєте, що ваша зарплата зберігається. При цьому варто зазначити, що не важливо, до служби ви працювали в державній структурі чи приватній. Держава або виплачує вам зарплату, або компенсує її підприємству, тож вона начисляється вам весь період перебування на військовій службі.

Видео дня

Якщо ви підписували контракт без чітко визначеного терміну, тобто на особливий період, протягом усього часу дії контракту держава компенсує ваш щомісячний заробіток. Гроші можуть перераховуватись як на військову картку, так і на окремий рахунок по заробітній платі в роботодавця. Тобто, в період служби цими коштами можна користуватись.

Чому держава зобов’язана фінансувати виплату ще однієї заробітної плати за місцем "цивільної роботи"? В мирний час держава – звичайний роботодавець, тому служба за контрактом розглядається нею як основне й постійне місце роботи. Проте в час збройних конфліктів для громадян, що несуть службу за покликанням, а не за фахом, збереження заробітної платні на основному місці роботи – додатковий інструмент соціального захисту, який надається в час, коли ми захищаємо свою Батьківщину.

Безумовним правом всіх, хто воював на Сході, є можливість повернутися на робоче  місце протягом 18 місяців після підписання контракту. Якщо ви не вклалися в цей термін, роботодавець має право на ваше місце взяти іншу людину.

Після служби в зоні АТО, про всі пільги, на які ви маєте право, вам повинні повідомити в районних військових комісаріатах (РВК). Ще одним джерелом інформації можуть стати Управління соціального захисту за місцем проживання. Також можна звернутися й до Міністерства оборони, а вся повна і достовірна інформація – на сайті відомства.

Роман Нагорний, юрист Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...