На моє депутатське звернення, як голови промислового Комітету щодо не підтриманої ані парламентом, ані суспільством урядової податкової реформи (законопроект №3630) Міністерство фінансів не надало належної відповіді. Спробували обмежитись відпискою і зробити вигляд, що не зрозуміли про що саме я питав.

Але я не полінився роз’яснити Мінфіну, яку саме інформацію вони зобов’язані офіційно надати. Питання, поставлені мною, насправді турбують багатьох, адже без відповідальної податкової, митної та регуляторної політики годі й думати про розвиток підприємництва та підняття економіки.

Вдячний Міністерству фінансів за відкриту позицію та очікую на отримання належної офіційної відповіді на моє депутатське звернення.

Оскільки бачу, що у Міністерства виникли труднощі з його інтерпретацією, поясню.

Наводжу депутатське звернення (додаю), на яке замість належної відповіді по суті, що мабуть могла б розміститись на 1 сторінці, я отримав формальну відписку і 239 аркушів додатків.

Питав про урядову "податкову реформу" №3630:

1) ХТО її розробив - які люди та компанії, і скільки за це отримали коштів (ПІБ, посади, назви)?

Натомість отримав перелік членів Цільової команди з проведення податкової реформи Нацради реформ (куди входжу, зокрема і я, і мої колеги-народні депутати Южаніна, Журжій, Кужель, Кірш..., яких мабуть важко зарахувати до співрозробників №3630), а також перелік тих експертів та представників галузей, які брали участь в обговоренні на індустріальних комунікаційних платформах. Гадаю, з багатьма з них ситуація аналогічна, і вони не мають відношення до розробки даного законопроекту.

До того ж серед щедрої кіпи пропозицій та презентацій чомусь немає мого листа №04-30/03-174 від 12.05.2015 року до Міністра фінансів з пропозиціями щодо проведення податкової реформи (додаю). А врахування цих пропозицій дозволило б якраз провести справжню податкову реформу, спрямовану на детінізацію, розвиток підприємництва та економічне зростання, а не на "затягання пасків" населенню та набирання державою нових кредитів.

2) СКІЛЬКИ їм заплатили та з яких коштів?

Не отримав з цього приводу жодної офіційної відповіді Мінфіну. На фейсбук-сторінці Міністерства побачив подяку Британському посольству та згадування про залучення однієї великої компанії. Але я офіційному листу Мінфіну довіряю більше ніж публікації, тому все-таки чекаю на вичерпну ОФІЦІЙНУ письмову відповідь, в тому числі і на другий пункт мого звернення, який передбачає висвітлення офіційних назв залучених суб’єктів (бажано із зазначенням кодів ЄДРПОУ), умов оплати (конкретних сум) та джерел коштів.

Навіть якщо це були виключно грантові кошти і провідна світова компанія-виконавець, чому до роботи не залучався консорціум за участі провідних українських експертів, профільних науково-дослідних установ? Немає пророка на своїй землі? Результат ми всі наочно побачили. Я коротко охаректизував його з трибуни Верховної Ради.

3) КИМ ця "реформа" була підтримана окрім Мінфіну?

У депутатському зверненні запросив "скан-копії листів від громадських та бізнес-асоціацій, підприємств, громадян тощо, спрямованих на підтримку законопроекту №3630". Щоб наочно пояснити додаю як приклад лист підтримки законопроекту №3357 від Комітету Підприємців Львівщини.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги