Александр Охрименко
Александр Охрименко
Президент Украинского аналитического центра

Блог | Реформи уряду Яценюка заставлять багатіїв платити більше ніж простих українців

Реформи уряду Яценюка заставлять багатіїв платити більше ніж простих українців

Нажаль велика кількість українців просто не розуміють усю важливість реформ, яку проводить уряд Арсенія Яценюка. Але це не значить, що потрібно зупинити ці реформи. Дуже добре що Арсеній Яценюк, не зважаючи на критику "і з права, і з ліва" проводить стійку політику на реформи і підняття тарифів ЖКГ до міжнародного рівня, це одне із важливих завдань, яке вкрай необхідне українському народу. Хоча може не усі розуміють важливість цієї реформи. На превеликий жаль.

Видео дня

Адже довгий час в України залишалась радянська система дотування тарифів ЖКГ. Незважаючи на те, що уже більше 25 років, як не має СРСР, його методи комуністичного ведення господарства залишились в Україні. Попередні уряді не хотіли це ламати. І лише уряд Арсенія Яценюка, отримавши мандат довіри від українського народу на Майдані, приступив до цієї важливої титанічної праці. Підвищення тарифів на природний газ для населення в 7 разів з 1 квітня 2015 року дасть можливість хоча б частково приблизити ціну на газ для населення до європейських стандартів. Але вже в літку потрібно буде знову піднімати ціну на газ для населення, а також проводити політику підняття цін на газ для населення весь 2016 рік. Але усе це робиться для того, щоб уже в 2017 році ціна газ для населення і тарифи ЖКГ в Україні були, як в ЄС. Це буде тим важливим кроком, який дасть надію Україні в майбутньому бути членом ЄС. Україну ніколи не приймуть до членів ЄС, поки в Україні будуть залишалися методи нарахування тарифів на ЖКХ, як в радянські часи.

Українці повинні розуміти, що це зростання цін в першу чергу вдарить по багатим українцям, які мають дуже великі будинки, які користуються власними басейнами і утримують дуже великі оранжереї. Їм дійсно прийдеться тепер платити за газ велику суму. А раніше вони могли паразитувати на українському народові за рахунок дешевого газу та інших тарифів ЖКХ, таких як світло і вода. Це є несправедливим. Тому не дивно, що більше за все проти переходу на тарифи ЖКХ на європейські ціни виступали окремі депутати, які скоріш за все, мають дуже розкішні будівлі і не хочуть багато сплачувати грошей. Що стосується простих українців, то це підняття тарифів на ЖКХ їх суттєво не буде займати. Уряд Арсенія Яценюка упевнений, що як тільки тарифи на ЖКХ будуть на рівні європейських, українські бізнесмени піднімуть і заробітну платню українцям до рівня європейських працівників. Як багато разів заявляв МВФ – низька заробітна плата в Україні пов’язана, перш за все, з тим, що в Україні дуже низькі тарифи на ЖКХ. За умови низьких тарифів ЖКХ для бізнесменів немає стимулу піднімати заробітну плату українцям, так як в такому випадку за рахунок дотацій фактично уряд України сплачує кожному українцю додаткову заробітну платню. Тепер, коли уряд України не буде дотувати ціни на газ та інші тарифи ЖКХ, бізнесмени усвідомлять, що необхідно підняти заробітну платню до економічно обґрунтованого рівня, щоб забезпечити справедливий розмір винагороди за працю і дати можливість українцям без проблем сплачувати нові тарифи ЖКХ. Уряд Арсенія Яценюка у власному прогнозі на 2015 рік запланував зріст середньої заробітної платні в Україні на рівні 15%. Фактично на кінець 2015 року середня заробітна плата буде близько 4 тис. грн! Цих грошей буде достатньо, щоб сплатити усі тарифи ЖКХ! Це в першу чергу стосується справжніх українців, які може не мають таких палаців, як наші народні депутати, але мають стандартні великі помешкання. По попереднім розрахункам, оплата послуг ЖКХ квартири площею 15 м2 буде всього 1 000 грн. Це невелика платня для українців, які будуть отримувати середню заробітну плату в Україні. Для більш заможних українців, які мають більші квартири і будинки, дійсно щомісячний платіж за тарифи ЖКХ буде більше 1000 грн, але і їх достатки значно більше грошей, які отримують ті українці, які живуть в невеликих квартирах площею до 15 м2. Тим самим буде відроджена соціальна справедливість. Багаті будуть платити за більш бідне населення України. В цьому є голованя мета реформи уряду Арсенія Яценюка. І якби українцям вже добре пояснили , вони б навряд висказували заперечення з приводу семикратного підвищення тарифу на газ для себе. Адже це підвищення лише стосується багатих українців.

Читайте:ЕС выделил Украине помощь в размере 1,8 млрд евро

Тому, важливо зрозуміти, що простим українцям не варто боятися реформ уряду України. Навпаки, вони повинні підтримати ці реформи, і не зважаючи на можливі тимчасові труднощі не звертати на це увагу. Адже майбутнє членство України в ЄС варто того, щоб українці навчились платити за ЖКХ, як німці або шведи. І як німці або шведи почали економити світло, тепло, воду. Адже українцям потрібно подумати не лише про себе, а й про майбутні покоління, яким також будуть потрібні енергетичні ресурси. Тому, чим більше сьогодні українці зекономлять вугілля та природного газу, тим більше цього статку можна буде передати майбутнім поколінням. Реформи уряду Арсенія Яценюка можна по праву назвати реформами на майбутнє покоління, яке по достоїнству оцінить те, що зараз робить уряд для простих українців.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...