Не схильний вважати вихід Британії із Євросоюзу апокаліпсисом. Але для України гарними були обидва варіанти, навіть якщо Британія залишилася б.

Тепер у Євросоюзу буде можливість оновитися і переформатуватись. Він у такому вигляді існувати не може, тому й почав перетворюватись щось на зразок Радянського Союзу із центральним керівництвом у трикутнику "Берлін-Брюссель-Париж".

Британія весь час була в опозиції цьому процесові і що цікаво, українська революція його фактично зірвала. Процеси, які зараз йдуть у Євросоюзі, це не тільки їх внутрішні процеси, це ще наслідки подій в Україні.

Британія вже давно ставила свої умови і має свою концепцію Євросоюзу, як спільного ринку. Тобто відсутність єдиного уряду, митних бар’єрів і лише тісні економічні зв’язки. Принцип про вільне перетинання кордонів як людьми, так і товарами, зберігається. Така концепція Великобританії буде домінувати як серед євроскептиків, які зацікавлені в певному оновленні євроспільноти, так і в Україні.

Відносини у Євросоюзі зміняться на користь України, він стане більш демократичним. Загалом роль України у його формуванні зросте, ми станемо більш вагомим суб’єктом, який має голос і перестанемо бути лише прохачем-кандидатом.

Загалом же проблеми в Євросоюзі існували завжди, але це ніяк не зламає його ставлення до України. Тим більше, що Україна є тим бар’єром, який дозволяє відбуватися процесам у Європі. Може бути таке, що окремі країни Євросоюзу більш активно підключаться до нашої підтримки. Ми ж закриваємо їх від Росії. Зрештою Україна не така слабка, як та ж сама Греція, яка отримує від Євросоюзу величезну фінансову допомогу.

Звісно, що більше підтримуватимуть нас найближчі сусіди. Неособливо активні країни, як от Іспанія, Португалія, так вони відсиділися і в Першу і Другу світову війни. Вони просто далеко географічно. І зараз теж.

Після виходу Британії, оновиться тема створення Балто-Чорноморської угоди. Всі прифронтові держави, підтримані Великобританією, можуть створювати свій союз на противагу оцим нестійким італійцям-іспанцям. Він може бути тим магнітом, до якого потягнуться інші країни. І це буде спробою збудувати новий Євросоюз. І тут Україна відіграватиме вагомішу роль.

Щодо позиції Росії. Факт виходу Британії росіяни будуть використовувати, як ще один доказ того, що Захід в черговий раз загнив. Але загалом вихід Великобританії б’є по самій Росії. Чечня і Дагестан теж можуть підняти питання про свій вихід із Федерації.

Також Росія більше не зможе, своїм проросійським лобі, впливати на Європу. Може бути зворотній процес, антиросійський. По-перше, ті країни ЄС, які були прихильними до Росії, отримають більшу самостійність і почнуть з’ясовувати стосунки поміж собою.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.