Чому чиновники Мінекономіки блокують проекти фінансової допомоги Німеччини?

Чому чиновники Мінекономіки блокують проекти фінансової допомоги Німеччини?

Як відомо, сьогодні Уряд зупинив реалізацію низки державних програм, пов’язаних з соціальною підтримкою населення. Фактично, поодиноким джерелом фінансування цієї сфери залишились міжнародні проекти, серед яких пріоритетними є, зрозуміло, не кредитні програми, а гранти.

Німеччина є давнім партнером у реалізації таких проектів. Так, ця країна активно фінансувала реконструкцію закладів гуманітарної сфери у сільській місцевості, зараз за допомогою німецького фінансування відбудеться реконструкція дошкільних закладів у Києві. І ще один цікавий проект є надзвичайно важливим - він пов’язаний з облаштуванням переселенців та біженців зі Сходу України.

Натомість так зване "погодження" українськими чиновниками цих проектів затягується на місяці. Це призвело до того, що німецька сторона змушена була висловити офіційну стурбованість тим, що чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі досі не можуть формально погодити таке фінансування, щоб швидше почати облаштування переселенців і біженців, які сьогодні не мають можливості нормально адаптуватися до вимушених змін у їхньому житті.

Видео дня

Кількамісячну тяганину з "погодженням" пов’язують із заступниками Айвараса Абромавичуса, який є непоганим міністром-теоретиком, але за довгий період так і не зрозумів суті своєї управлінської місії в України. Йдеться, зокрема, про заступника міністра Максима Нефьодова і директора міжнародного департаменту Мінекономіки Олену Трегуб.

Очевидно, це пов’язано зі спробою стати причетними до використання цих грантівських коштів. Але зрозуміло, що молоді й активні заступники Міністра економіки, які вийшли з бізнес-структур, ніколи раніше не працювали в системі державного управління і, очевидно, не знають, що витрачання цих коштів серйозно контролюється країною, що їх надає.

Щойно Україна ледь не потрапила у міжнародний конфлікт з ЄБРР, коли колишні очільники Чорнобильської зони відчуження під керівництвом групи одеських бізнесменів намагалися "обкласти податком" кошти міжнародної допомоги. Нині ми опинилися на межі іншого конфлікту – вже з німецькою стороною, де чиновники Мінекономіки кілька місяців шукають шляхи "більш вдалого" використання цих коштів допомоги.

Сподіваюсь, в Уряді вистачить розуму та політичної волі погодити допомогу Німеччини, яка висловила готовність збільшити свій внесок до Українського фонду соціальних інвестицій до 14,45 мільйонів євро. В іншому разі такі неадекватні дії чиновників Мінекономіки можуть просто зірвати цю, таку потрібну зараз фінансову допомогу для України, а і призвести до міжнародного скандалу.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...