Росія знову ізолює українських політв'язнів

Росія знову ізолює українських політв'язнів

Із того, що нам відомо про перебування Олега Сенцова і Олександра Кольченка, то до них продовжують застосовувати політику ізоляції. Листи їм не доходять, хоча у нас було кілька марафонів з написання таких листів. Олег Сенцов і Олександр Кольченко - доволі відомі із списку в’язнів Кремля, їм багато хто пише, але ті листи тюремна цензура не пропускає.

Також Міністерство закордонних справ заявило, що до Кольченка-Сенцова вже тривалий час (2-3 місяці. – ред.) не допускають українських консулів. Тому маємо досить мало інформації про їхні умови перебування, вони не можуть поскаржитися, що до них застосовуються одиночні камери, наприклад. Кольченку і Сенцову не дають можливості розказати людям, що з ними відбувається у тюрмі. Таким чином хочуть зменшити кількість інформаційних приводів, щоб про них менше згадували.

Видео дня

Тому нам на дипломатичному рівні треба добиватися від РФ виконання дипломатичних вимог і вимог Конвенцій, які регулюють і забезпечують доступ консулів до ув’язнених громадян і тримати їх в топі суспільної уваги.

Нагадаю, що така політика ізоляції застосовувалася до українських політв’язнів на етапі розслідування і коли людина не має зв’язку із зовнішнім світом і незалежного адвоката, то перед цією системою вона стає беззахисною. Навіть відсутність зв’язку з рідними – це вже психологічний тиск. Це нелюдське поводження, коли не пропускають листи і ти не знаєш пам’ятають про тебе взагалі чи вже забули.

Але в нас є один спосіб впливу ще з досвіду по Геннадію Афанасьєву. Коли нам стало відомо, що його за будь-що кидають в одиночку, наші колеги у Європі, європарламентарі, розпочали кампанію листів до тюремного керівництва і запитували про стан здоров’я, самопочуття політв’язнів. У Росії були вражені такою увагою європейців. Це вже був тиск на них, бо російські чиновники різного рівня люблять відпочивати у Європі, навчають там своїх дітей і бояться великої уваги до власної персони. Бо ж листи писали не до Путіна, а керівництву колонії.

Такий самий інструмент будемо використовувати і в ситуації Сенцова-Кольченка. 

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...