Зрушити все з мертвої точки

7.4т

Мінськ. Відразу зазначу, що сьогодні на гуманітарній підгрупі працював В. Медведчук, я долучалася дистанційно, в т.ч. при підготовці документів та певних ініціатив задля звільнення заручників і відкриття КПВВ та інших гуманітарних питань. 

Що дуже важливо - сьогодні представники ОРДЛО, нарешті, визнали, що утримують ще більше 20 людей зі списку тих, кого ми розшукуємо. Раніше ОРДЛО стверджували, що нічого не знають про долю цих людей, говорили, що в їх тюрмах тільки два десятки бранців.

Отже, тепер ми вимагатимемо звільнити першочергово всіх, чиє місцеутримання нам тепер відомо. Як мінімум, це 45 українців. Інших заручників зі списка 107 (уточнений список СБУ) маємо розшукати і встановити, де їх тримають. Тому так важливо залучення Червоного Хреста. Ось тут потрібна допомога світу. МКЧХ допущено до найскладніших конфліктів, і тільки в тюрми РФ і на окуповані території цій міжнародній місії вже два роки вхід заборонено.

В ці тижні ми в форматі мінської групи і СБУ дуже ретельно працювали зі списками і інформацією про заручників та затриманих і маємо певні пропозиції, аби зрушити все з мертвої точки. Поки не можемо давати більше інформації про наші нові ініціативи, але шукаємо варіанти розблокування питання звільнення якнайшвидше. 

Також є певні сподівання, що до кінця серпня буде вирішено питання відкриття КПВВ "Золоте". На цьому наполягає ОБСЄ і українська сторона. Це б значно полегшило пересування людям, що найбільше страждають від конфлікту по обидві сторони лінії зіткнення.

Багато запитань останніми днями щодо звільнення політв'язнів, що знаходяться в тюрмах РФ. До С.Клиха, В.Виговського( у Валентина сьогодні день народження), О.Сенцова та інших місяцями не допускають консулів, попри постійні і настирливі звернення української влади, дипломатів, посольства... Це до питання, чи українська сторона винна в тому, що звільнення заручників рухається не так швидко, як про то всі ми мріємо... Але ми працюємо, ми на контакті з родичами, чим можемо, допомагаємо родинам, коли вони звертаються з нагальних питань. Проблема заручників, що знаходяться в тюрмах РФ, піднімається на всіх зустрічах на найвищому рівні і на всіх дипломатичних перемовинах. Важлива добра воля іншої сторони, бо ключ від всіх в'язниць на жаль, не в Україні. 

Найболючіше питання, окрім звільнення заручників, - безпека. Посилюються обстріли, в т.ч. КПВВ... Сьогодні на КПВВ Майорськ куля снайпера потрапила в бронежилет прикордонника… На щастя, обійшлося без жертв. Але ж це неприпустимо, коли щодня порушують режим тиші, це блокує всі інші питання і дискредитує всі зусилля. В обстрілах українських позицій і українських населених пунктів, в цивільних жертвах і загибелі наших солдатів теж українська сторона винна??? Питання риторичне. Україна дуже занепокоєна погіршенням безпекової ситуації, недопуском місії ОБСЄ до кордону і на всю окуповану територію і щодня надає світові повну інформацію про порушення угод. Важливо, щоб світ реагував адекватно, а не шукали виправдання діям РФ.

Р. S. Те, що залежить від нас, ми намагаємося робити і реагувати швидко. Наприклад, під час відвідин КПВВ "Мар'їнка" минулого тижня, місцева влада пообіцяла мені встановити більше наметів, аби люди не так страждали в чергах від спекоти. Сьогодні це зроблено. Тепер там працює ще 8 додаткових накриттів. Дрібниця начебто, але це важливо для людей.

PP. SS. Якщо чесно - все дуже складно, але це не привід опускати руки. Маємо всіх звільнити. Я правда в це вірю і все для цього робимо.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости