Про що говорили Байден та Порошенко за зачиненими дверима

Про що говорили Байден та Порошенко за зачиненими дверима

Віце-президент США Джозеф Байден перебуває з робочим візитом в Україні. Після зустрічі з президентом Петром Порошенко він висловив думку, що Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа буде співпрацювати з нашою країною.

Не слід покладати великих надій на цю заяву, оскільки це лише добрий намір Байдена, а з приходом нового президента та адміністрації в США, він уже не зможе впливати на зовнішню політику Америки.

Що ж він може зробити (і як добрий друг України робитиме)? Байден може відстоювати українські інтереси через демократів, які знаходяться у конгресі та державному апараті. Тим паче, республіканці та демократи досягли консенсусу в питанні допомоги Україні і боротьбі проти російської агресії. Та з іншого боку, зовнішня політика нового президента США і його контроверсійні погляди не можуть нас не турбувати.

Сам візит Байдена був протокольним і звичайно ж він говорив традиційні для нас речі: Україні треба відновити свою територіальну цілісність, побороти корупцію (в тому числі й корупцію як інструмент російської зовнішньої політики, який підриває державний суверенітет інших країн) та продовжувати впроваджувати реформи.

Окрім того Джозеф Байден похвалив Порошенка і адміністрацію через проведені реформи. В принципі, інакше й не могло бути: він мав показати, що Україна варта підтримки. Та разом із тим я впевнений, що під час закритої частини зустрічі, Байден повторив думку, яку раніше висловлював парламентарям: українська еліта повинна поставити інтереси народу на перше місце.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Блог о жизниРеформы в Украине