Що чекає гривню: в НБУ – новий інструмент

6.4т

НБУ змінив порядок розрахунку гривні. Нова методологія впроваджується у відповідності до кращих практик, аби йти в ногу з часом.

Новий порядок розрахунку гривні помітно не вплине на визначення валютного курсу, позаяк він просто виключатиме операції за власними клієнтами банку. При розрахунку офіційного курсу гривні Нацбанк більше не враховуватиме курс угод із продажу валюти між банками і клієнтами. Курс враховуватиметься лише між банками та НБУ.

Відтак, курс буде і надалі розраховуватися традиційно. Тобто, в основі курсу знаходитиметься те, що відбувається на міжбанківському валютному ринку. Так що ця інновація не повинна викликати в українців ніяких хвилювань і тривоги.

Хвилюватись можна хіба що за стан платіжного балансу, який відображає торгово-експертні операції та за те, щоб в Україні був реалістичний бюджет з високим його дефіцитом і щоб фінансування дефіциту бюджету здійснювалося ринковими інструментами, а не за рахунок емісії Національного банку. Якщо всі ці речі будуть реалізовані правильно - не буде підстав для зниження курсу гривні.

Хоча вищесказане – це внутрішні чинники, які впливають на курс гривні. Звичайно, є й багато зовнішніх, як, наприклад, міцність долара (чи інших валют наших торгових партнерів). Та однією з головних запорук міцності валюти – це конкурентноспроможна економіка, яка продукує і продає достатню кількість високоякісних товарів для забезпечення імпорту.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги