Саміт G20 в Китаї: попередні підсумки для України

25.1т

Отже, вже відбулися всі двосторонні зустрічі ключових гравців у врегулюванні російсько-українського конфлікту на Донбасі в ході саміту "G-20", який завершується сьогодні в Китаї. І вже можна підбити попередні підсумки для України, виходячи з уже зроблених заяв офіційних осіб.

Мабуть, головне з них на даний момент - це заява президента Франції Франсуа Олланда: "Нам необхідно продовжити роботу в рамках мінських угод по Україні та усунути проблеми, які уповільнюють цей процес. Ми домовилися провести зустріч на вищому рівні між Німеччиною, Францією, Росією та Україна в найближчі тижні ".

Таким чином, провокації в Криму і загострення ситуації в зоні АТО з боку Кремля за останній місяць не дали бажаного результату - виключити Україну з переговорного процесу.

У той же час на особливу увагу заслуговує наступна заява міністра закордонних справ Німеччини Штайнмаєра: "Ми Працюємо з ОБСЄ над новими правилами для збереження перемир'я. Зараз ми зайняті підготовкою, що дозволить незабаром знову провести зустріч на рівні міністрів".

Тобто йде активна підготовка до підписання "Мінська - 3". І те, що його умови обговорювали в Китаї без участі України - звичайно негативний момент.

Таким чином, Кремль все-таки отримав невелику тактичну перевагу, хоч і не досяг своєї основної мети. Особливо якщо врахувати, що зараз Україна знаходиться в складній економічній ситуації, чекаючи чергового траншу від МВФ якраз в жовтні, без якого не вдасться зберегти стабільність курсу національної валюти восени.

Крім того в жовтні очікується голосування в Комітеті Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ про надання безвізового режиму. У разі позитивного результату рішення щодо його ухвали буде внесено до Європарламенту.

З огляду на те, що керівництво України вкрай зацікавлене в позитивному вирішенні цього питання якомога швидше, існує певна небезпека того, що воно може піти на поступки, які не вигідні з точки зору дотримання національних інтересів України у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги