, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Презумпція правоти поліції: гранату отримає кожен

12.8т

МВС України планує ініціювати законодавче закріплення ВР презумпції правоти поліцейського. Дивна доволі "фантазія", якщо взяти до уваги, що у нас і так діє така презумпція. Зокрема передбачена адміністративна відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов’язків та кримінальна відповідальність за опір працівникові правоохоронних органів.

Цього вже достатньо. Бракує лише - професійних правоохоронців.

Ми всі пам’ятаємо, коли не так давно в Кривому Озері Миколаївської області поліцейські до смерті забили чоловіка при затриманні. Бо той, за їхніми словами, чинив опір. Мешканці села пообіцяли поліції влаштувати "другу Врадіївку". От і маємо презумпцію правоти. І хто у таких випадках з’ясовуватиме правду? Може, всім селом тепер доведеться злочини розслідувати?

Презумпція правоти при сьогоднішній "реформі" поліції може породити десятки Врадіївок.

Це як із "законом Савченко" - тільки все навпаки. В першому випадку всіх підряд позвільняли з в’язниць, а в другому - всім підряд дадуть в руки "гранату". Мовляв, тримайте з "барського плеча" додаткові повноваження, робіть, що заманеться. І так ніхто не зможе перечити.

Мабуть, у влади є своє, якесь особливе, розуміння українських законів. Хочуть збільшити права правохоронців, але мовчать про створення ефективного механізму оскарження їхніх незаконних дій.

Боюсь, аби "сильні права поліції" не трансформувались в "безпредєл" людей з погонами.

Мало видати нову форму, гарну машину – і запостити все це в Інстаграм. Треба ще й подбати про цих людей – навчити їх професійно виконувати свої обов’язки, аби опинившись в критичній ситуації наші полісмени не розгубились, а зуміли захисти як своє життя, так і вберегти інших.

І найгірше в цій ситуації, що наші високопоставлені чини використовують трагедією вбивства двох полісменів в Дніпрі для досягнення власних цілей - зміцнення особистих позицій. І закон тут не виправдання.

Непогано було б замість пустих слів ініціювати створення реальних поліцейських академій, де б колишніх вчителів, кухарів, домогосподарок, будівельників, режисерів навчали не 3 місяці, а хоча б один рік.

Наприклад, у США діє низка приватних і державних центрів підготовки полісменів. Один з найбільших федеральних центрів з підготовки кадрів для правоохоронних органів знаходиться в штаті Джорджія (графство Глінко). Тут майбутні полісмени проходять підготовку на короткострокових курсах, які тривають - до 18 місяців!

Або ж візьмімо наших європейських сусідів – Німеччину. Там первісна підготовка здійснюється в школах поліції федеральних земель. Термін навчання - 2,5 роки. Лише після цього випускники отримують атестат про повну загальну середню поліцейську освіту.

Також аби стати рядовим поліцейським в Каталонії (Іспанія) потрібно опанувати підготовкою базового рівня, на яку відводиться більше 1000 годин навчання. Прослухати курс - це ще не все. Якщо претендент на звання рядового не здасть випускні іспити, то в поліції він служити не буде.

Як можна говорити про збільшення повноважень українським полісменам, при цьому уникати теми – професійності кадрів? Хочемо реформувати правоохоронну систему – давайте, але з розумом.

А то як в кривому дзеркалі – дивишся-придивляєшся і не розумієш, хто перед тобою, – істинне відображення чи витвір хворобливої уяви.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги