УкрРус

Війна під новим "соусом"

11.6т

Фінансового спаду щодо підтримки українцями армії, по суті, ми не спостерігаємо. Але це винятково через те, що волонтери благодійного фонду "Повернись живим" навчилися працювати професійно: налагодили контакти зі ЗМІ, рекламують усі можливі способи допомоги військовослужбовцям. Саме це допомагає нам "триматись на плаву", на відміну від інших волонтерських організацій. Справа у тому, що наше суспільство стало більш вибагливе, і його стало важче переконувати у тому, чому потрібно допомагати українським бійцям. Так, доводиться щоразу наводити більш вагомі аргументи і якісніше висвітлювати проблеми армії.

На жаль, люди звикли до війни, а тому їх треба чимось дивувати і показувати щось нове. Українцям потрібно подавати війну під новим "соусом", тоді вона їм цікава. Ця громадська думка мені не подобається та залишається лише з нею змиритися і продовжувати працювати.

Щодо забезпечення бійців у зоні АТО, то ні з водою, ні з продуктами харчування зараз гострих проблем немає. Звісно, можливо, не всім військовослужбовцям подобається їжа, яку їм надають (не хочеться протягом року їсти, наприклад, макарони з тушонкою), але ж вона є. А тому від цього особливо ніхто не страждає. Ситуація з постачанням медикаментів також налагодилась.

Що стосується амуніції, зокрема бронежилетів, то тут Міністерство оборони України зробило усе, що могло: 100% бійців забезпечені бронежилетами і касками, немає потреби у допомозі волонтерів. Найважливіший момент – це аби Міноборони під час війни відновлювало техніку, а це дуже дорого. Звісно, можливо не ідеально, але цю проблему міністерство також вирішує. Що стосується нічної оптики, то тільки зараз вони починають "рухатись" (лише зараз у зону АТО починають доставляти перші теплові зори). В цілому, Міноборони виконує свою роботу та у силу своєї "забюрократизованості" і браку інтелектуальних кадрів, усі процеси з забезпеченням армії відбуваються довго. Хоча, це, навіть, не проблема Міноборони… проблема Генерального штабу ВСУ, який незадовільно займається підготовкою військових. Це наша тотальна проблема. Грубо кажучи: наша армія тримається на силі волі, але не дуже вміє воювати. Я не кажу, що рівень професіоналізму дуже поганий, але в порівнянні, наприклад зі стандартами НАТО різниця відчутна. А для того, щоб виграти війну, треба більше, швидше і ефективніше.

У міністерстві оборони "завалили" хіба що психологічну підтримку у зоні АТО. Психологи, які перебувають у зоні бойових дій, здебільшого перекладають папірці з місця на місце, аніж надають реальну допомогу бійцям.

Загалом же, за останні два роки потреби бійців не змінились: найбільше армія потребує військової електроніки, яка є запорукою перемоги у бою (тепловізори, прилади нічного бачення, засоби прослушки, безпілотники). На щастя, нині зі зв’язком Міноборони більш-менш навело лад. Порівняно з тим, що було – ситуація непогана.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги