УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Священики на БТР-ах дали зрозуміти, що війна - це нормально

церква

Якби в Україні була єдина помісна православна церква, то ніяка чужа ідеологія не могла б втрутитись в українське суспільство. Церква повинна берегти не тільки мораль, а й чистоту свідомості віруючих людей. Саме тому кожна держава при формуванні орієнтувалася на церкву: бажала, щоб вона була одна (чи це Візантійська імперія, чи це Російська імперія).

Кожен вважав церкву помічником у формуванні правил життя для віруючої людини і громадян усієї держави. Уявіть собі: якби була єдина церква в Україні, то на Сході не було б війни. Втім, нині російська церква підтримує своїх священників, які приймають участь у військових кампаніях "ДНР" і "ЛНР". А люди, спостерігаючи за такими священнослужителями на бронетранспортерах у терористичних формуваннях думають: якщо церква це дозволяє, так робити можна. Якби ж була єдина церква, вона б дала зрозуміти, що у нас є одна держава. Це б стримало людей і вони б, навіть, не змогли б розвинути подібної точки зору. Маю на увазі, що сумнів цих людей не був би таким глибоким і не породив конфлікт у цій частині української держави. Як і в Криму, де велика частина Української православної церкви має серйозний вплив на людей. Не було б там ні референдуму, ні Аксьонових, ні інших сепаратистів. Ніхто б їх (сепаратистів) там не підтримував: вони б гукали що завгодно, а народ або не прийшов на той референдум, або одразу вигнав їх з їх кабінетів.

Читайте: Як РПЦ блокує питання Української церкви

Саме тому важливо, щоб церква була єдина і говорила в унісоні з незалежної державою: не владою (адже вона, як і політичні напрямки, приходить і змінюється), а державою. Вона б пильнувала за неправильними рухами, які шкодять життю держави.

Нині ж в Україні є дві церкви – Українська православна Московського патріархату та Українська православна Київського патріархату. В звичаях, обрядах, служінні між ними немає ніякої різниці. Є різниця в позиції цих церков: УПЦ КП стоїть на державницьких позиціях, а УПЦ МП – на імперських. От і все.

Тому на сьогодні ми ставимо завдання об'єднати церкву, щоб більше ніхто не зміг скористатися розділеною церквою як важелем для розколу українського суспільства. Для цього, в першу чергу, необхідне бажання віруючих людей об'єднатися. Ми бачимо, як велика кількість українців виходять з храмів УПЦ МП і прямує в храми УПЦ КП (або ж це робить цілими громадами). Тому процес об'єднання достатньо реалістичний і він вже недалеко.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...