Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Рынки и компании

Впровадження електронних сервісів – одна з найголовніших стратегій ДФС

27.9т

За результатами проведеного аналізу основних побажань платників податків Державною фіскальною службою України встановлено, що найголовнішою серед вимог є розширення електронних сервісів.

Важливим електронним сервісом є оновлений "Електронний кабінет платника". Він працює цілодобово, у режимі реального часу, на безоплатній основі через мережу Інтернет. Хочу звернути увагу, що у приватній частині оновленого "Електронного кабінету платника" в пункті меню "Стан розрахунків з бюджетом" платники податків мають можливість у режимі "он-лайн" переглянути інформацію стосовно своїх розрахунків з бюджетом по податках та зборах. На даний момент послугами Кабінету скористалося майже 4 мільйона осіб.

Наразі ДФС працює над удосконаленням роботи сервісу через розширення спектру послуг, котрі надаються через кабінет. Розроблено новий електронний сервіс, який забезпечує видачу довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів через "Електронний кабінет платника податків", що забезпечить визнання електронного варіанту такої довідки.

Окремо хочу зупинитися на проекті "Електронна перевірка", який є одним із пріоритетним напрямів співпраці з міжнародними експертами. Це у майбутньому дозволить проводити співставлення бухгалтерської та податкової звітності для камеральних і документальних перевірок в електронному вигляді. Я переконаний, що це сприятиме економії часу платників і зменшить їхні фізичні контакти з органами ДФС.

Зважаючи на те, що модернізований "Електронний кабінет платника" (електронна адреса) працює у режимі "он-лайн", відпадає потреба відвідування ЦОПів, доступ до відкритої інформації надається без Електронного цифрового підпису (ЕЦП). Вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК). Можливості "Електронного кабінету платника" забезпечують потреби більше 44 мільйонів фізичних осіб - від отримання відомостей про доходи і податки, створення і відсилку електронної декларації до листування з ДФС та з’ясування стану розрахунків з бюджетом. Також сервіс дозволяє зробити запис на особистий прийом.

Для 230 тисяч платників податку на додану вартість уже реалізовано 100 % можливих сервісів. Забезпечено можливість подання заяв, запитів для отримання інформації, перегляд та друк даних реєстру платників ПДВ, перегляд даних про розрахунки з бюджетом, реєстрацію податкових накладних, перегляд проведених операцій у системі електронного адміністрування, отримання інформації про рух коштів, відправлення податкової декларації з ПДВ.

На 95% реалізовано необхідні сервіси для платників єдиного податку, на 95% забезпечено потреби 4,4 тисячі платників акцизного збору реалізації пального, настільки ж реалізовано потреби 3,9 мільйона платників єдиного внеску, що, повторюю, значно спростило роботу наших клієнтів, зекономило їхній час та зменшило корупційні ризики, можливі при особистому спілкуванні з податківцями. І всього цього вдалося досягнути лише за 270 днів роботи оновленого "Електронного кабінету платника".

Сьогодні "Електронним кабінетом платника" користуються не лише українці: географія платників охоплює США, Італію, Нідерланди, Німеччину. Загалом, в ЕКП зареєстровано користувачів з-понад 70 країн.

З українських міст до топ-10 споживачів нашого електронного продукту входить Харків, Дніпро, Львів, Одеса, Київ, Полтава, Донецьк, Вінниця, Миколаїв, Черкаси.

Переконаний, розвиваючи комплекс електронних послуг, ДФС з випередженням адаптує українську податкову систему до європейської. Це один із найважливіших напрямків роботи, спрямованої на докорінну реформу нашої структури, на щастя – лише один із багатьох. Зараз упроваджуються ініціативи, які дозволять отримувати всі довідки, витяги в електронному вигляді, забезпечити митну складову електронного процесу та створити функціонал для обміну інформацією з центральними органами виконавчої влади і правоохоронними органами.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Отправить комментарий
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения