newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Александра Решмедилова
Александра Решмедилова
Политолог, к.ф.н., ведущий аналитик Международного информационно- аналитического Центра "Развитие Украины"

Блог | За півкроку до точки неповернення, або Йолка-2

За півкроку до точки неповернення, або Йолка-2

Два роки пройшло, а висновки влада так і не навчилася робити. Вгамувалися еміції, осіла інформаційна пилюка, загоїлися душевні рани, а віз і нині там. Дуже влучно підвели підсумок подіям Майдану брати Капранови.

Видео дня

"…Шановний Петре Олексійовичу!... Чому Ви оточили себе кретинами? Взяти хоч би 21 листопада. Організовувати концерт на Майдані - це хіба не кретинізм? Ставити сцену, яку - зрозуміло - одразу захоплять, святкувати у час, коли народ розчарований і злий. Якому ідіоту це могло спасти на думку? Ну а міліцейський наїзд на кримців, що блокують ЛЕП у Чаплинці - це вулкан кретинізму! Колишній міністр Могильов, певно, плаче від заздрощів. Опори все одно підірвали, Крим без електрики, але МВС у лайні, влада у лайні. Або це був хитрий хід, щоб відімкнути Криму постачання і сховатися за "народним гнівом" - або це феєрверк ідіотизму. … Здається, Ви потрапили у пастку, якої не обминули Ваші попередники - Ви живете у вигаданому світі. Світ для Вас вигадують ложкіни, авакови шохіни та інші, вони і самі в нього вірять, тому і роблять ідіотство, приклади якого можна наводити безкінечно…"

У мене особисто якесь відчуття дежавю. Чи могло два роки тому не відбутися цих доленосних подій. Хто дійсно отримав покарання за злочини Євромайдану? Чому вони досі не розкриті? Чи усі здобутки прокуратури це як завжди знайти крайніх. Головний суспільний гнів влада спробувала сконцентрувати на декількох свободівцях? Невже це реальні винуватці?

Якщо не помиляюся, то підчас нещодавніх столичних виборів ще трішки загострилася ситуація навколо екс-мера Олександра Попова. Він так і не став офіційним кандидатом від "Опозиційного блоку", хоча й мав непогану підтримку серед контрналаштованих киян. Попов не отримав права брати участь у виборах, оскільки він так і не зміг домогтися закриття кримінальної справи, порушеної після розгону студентів та активістів Євромайдану 30 листопада 2013 спецназом.

Проте, якось пасьянс не складається. Схоже, що знову вигідно знайти цапа відбувайла, замість справжніх розслідувань. З’являються все нові і нові подробиці тих подій. Фігуранти усілякими способами намагаються перевести стрілки один на одного, аби тільки змістити акценти та остаточно заплутати суспільство. Проте очевидців ще надто багато, і пресу тих часів легко підняти. Там раджу звернути увагу на протоколи допитів Попова, Сівковича та Коряка.

З них видно, що оточення "вічно легітимного" Януковича, серед яких такі високопосадовці як пан Захарченко, усіляко намагаються уникнути прямої відповідальності і намагаються сконцентрувати весь негатив на колишньому очільникові столиці. Думаю, у пана Захарченко є велике бажання повернутися. А для цього йому потрібна тотальна амнезія. З протоколів чітко видно хто, як і чому давав накази на розгін студентів. Це, дивом, чи не єдиний реальний документ, який проливає світло на розгін студентів. І дивно, що пан Захарченко з Москви забув про ці протоколи. Дивно, що пан Сівкович не коментує. Ні слова від пана Клюєва. Судячи з усього, Захарченко чи почав домовлятись із владою, чи вже домовився про повернення. І йому треба знайти "цапа". Шкода лише, що документи свідчать про протилежне. І у людей пам'ять не зникла.

Проте якщо хоч трішечки заглибитись і спробувати розібратися, то видно, що О.Попов схоже не міг керувати розгоном студентів на Майдані одноосібно. У нього просто не було таких повноважень. На той момент не останню роль відігравали Сівкович, права рука Клюєва та глава київської міліції Коряк. Захарченко особисто віддав накази Коряку, а далі Коряк і Сівкович їх виконували. Чи міг мер часів Януковича керувати силовиками? Тоді мери навіть не могли до "портера" зайти, не те щоб силовиками керувати.

Тому ще більш актуально звучить продовження думки братів Капранових, адресованої до пана президента: "Коли ми з Вами познайомилися 16 років тому, Ви справляли враження притомної людини, і це враження зберігалося у нас до 2014 року. Сподіваємося, що і зараз Ви залишаєтеся притомним. …(лише кретини з вашого оточення) … можуть робити таке за два роки після Майдану, коли люди вже не ті, що раніше, коли ми відчули своє право та свою силу, коли відстань до спускового гачка зменшилася до міліметрів.

У чому небезпека від цих кретинів особисто для Вас? У тому, що якщо ситуація стане критичною, вони не захистять Вас, а наступними до влади прийдуть зовсім не прибічники "стабільності" і не майстри домовлятися. Це будуть радикали, навчені досвідом останньої революції, тому вони перш за все візьмуться за Вас, за Ваше майно і Вашу родину. Повторення історії з Януковичем не буде. Постраждаєте Ви особисто, про що і мусимо Вас попередити. І це не загрози - бо ми до влади не прийдемо та й не прагнемо цього. Це - прогноз подій на випадок, якщо Ви негайно не позбавитеся кретинів, які згуртувалися навколо Вас…"

Головна помилка влади, що вони переконані в тому, що народ нічого не розуміє і не помічає, а насправді вони самі рано чи пізно потрапляють у свою ж пастку. А час сам поставить усе на свої місця. Рожеві окуляри вже потихеньку спадають. Українці не хочуть повернення "сім’ї" місцеві вибори найкращій тому доказ. І точно не готові і далі терпіти бездіяння та брехню.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...