Кабмін повернув пенсії майже 100 тисячам переселенців

1,9 т.
Кабмін повернув пенсії майже 100 тисячам переселенців

Кабінет міністрів України відновив пенсійні виплати для 90 тис. переселенців, які потрапили в список СБУ через підозру в проживанні на окупованій території.

Видео дня

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Після того, як СБУ передала нам списки на 450 тис. переселенців, які, на думку СБУ не проживають постійно на території, яка підконтрольна українській владі, ми, безумовно, здійснили відповідні перевірки і припинення виплат. Йдеться першою чергою про пенсійні виплати", - сказав він.

"Нині з цих 450 тис. пенсій, які були припинені, відновили приблизно для 90 тис. осіб. Це означає, що лише 90 тис. осіб реально є переселенцями і мають право відповідно до чинних українських законів отримувати пенсію на території, яка підконтрольна українській владі", - резюмував Розенко.

З його слів, лише в двох випадках можна відновити процес виплати пенсій громадянам із окупованих територій: людина може переїхати на територію, підконтрольну українській владі, або ж після повернення повного контролю над своїми територіями шляхом виконання Мінських угод.

Нагадаємо, що раніше глава департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну України Андрій Рязанцев заявив, що з 40 тисяч перевірених внутрішньо переміщених осіб лише 9% можуть отримувати виплати згідно з цим статусом. Раніше повідомлялося, що бойовики "ДНР" отримували соцвиплати як вимушені переселенці