newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Переполох в Ужгороді: в центрі міста плазувала велика змія. Фото

2,0 т.
Переполох в Ужгороді: в центрі міста плазувала велика змія. Фото

Вчора, 9 червня, у центрі Ужгорода змія призвела до паніки місцевих жителів.

Видео дня

Повідомляється, що перехожі закликали вбити плазуна. Але, оскільки змія була немаленькою, більше метра, то, на її щастя, "герої" не могли наважитися на такий "подвиг".

На захист змії стала єдина жінка, яка і зробила ці фото. Замість вбивати тварину, вона запропонувала викликати рятувальників. І чекала півгодини, але ті так і не приїхали. За цей час змія таки встигла добратися до більш-менш безпечної зони з деревами і травою і там сховатися. Саме тоді перехожі встигли зупинити патруль поліції,але поліцейським вже довелося побачити змію лише на фото.

Судячи зі світлин, йдеться точно не про отруйну змію. Єдиний вид отруйних змій, що водяться на Закарпатті - гадюка. Однак вона має товсте, "ковбасоподібне" тіло і досягає максимум 70 сантиметрів. В даному випадку можна говорити або про водяного вужа, або, судячи з вигляду, з більшю ймовірністю, про ескулапового полоза - неотруйну і абсолютно безпечно змію, яка, як прийнято вважати, була завезена на наші землі древніми римлянами, для яких вона була священною твариною. Саме ескулапів полоз красується на емблемі медиків.

Утім, дивним є сам факт, звідки в центрі Ужгорода, далеко від річки, а тим більше лісів, могли взятися вуж чи полоз. Можна лише припустити, що рептилію під час свого візиту в гори впіймав хтось з ужгородців, а потім випустив, або вона просто втекла.