УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Волині періодично спалахують пожежі на міському сміттєвалищі

1,1 т.
На Волині періодично спалахують пожежі на міському сміттєвалищі

Роками мешканці села Красноволі воюють з очільниками Любомльщини через міське сміттєзвалище. Щоразу, як тільки-но сонце пригріє – одна пожежа за другою. Весь їдкий дим вітер приносить в село. Люди не можуть ані на городі працювати, ані попрати речі, ані відпочити, - повідомляє .

Видео дня

Смердючі маси диму регулярно котяться як не у Красноволю, то, часом, з поривами вітру до околиць Любомля.

На підмогу громаді в ліквідації лиха час від часу виїжджає навіть пожежна бригада з Любомля.

Подейкують, що суха погода тут ні до чого. Хтось спеціально підпалює відходи, аби щоразу створювати бунт проти міської влади чи стимулювати її до прискореного “реформування” сміттєзвалища. Є версія, що винні в цьому дитячі пустощі або металошукачі. Й справді, на цій території можна знайти навіть срібні ювелірні вироби.

Мешканці маленького населеного пункту переважно пенсіонери. Жаліються, що через постійний сморід в селі до них навіть внуки їхати не хочуть. І взагалі, чому вони мають жертвувати своїм здоров’ям, бо хтось не може роботу організувати нормально.

«Мало того, нема людини, яка б відповідала за порядок на сміттєвому полігоні. Нерідко, люди, котрі привезли сміття, викидають його за 100-500 метрів від передбаченого для цього місця. Після чого воно розноситься вітром або бродячими тваринами, – переконаний один із красновільців. – Намагання жителів достукатися до міської влади – марні: отримують відписки, або відмовки…»

У міській раді дещо по-іншому коментують ситуацію.

Сміттєзвалище знаходиться за межами сільради, тож цією територією розпоряджається райдержадміністрація. Відповідальною ж за саме сміттєзвалище є міська рада. Таким чином, в окремих випадках, мерія має погоджувати з райдержадміністрацією свою діяльність тут.

Міський голова Любомля Роман Ющук погодився прокоментувати ситуацію щодо сміттєзвалища та тенденцію усунення недоліків на ньому.

Серед відходів можна знайти й живих кошенят.