newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Івано-Франківськ. Розпочалося створення Біблійного Саду

1,3 т.
Івано-Франківськ. Розпочалося створення Біблійного Саду

Вчена рада Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прийняла рішення створити на базі ботанічного саду цього ВНЗ Біблійний Сад.

Видео дня

Нещодавно у Івано-Франківську розпочалося його втілення. Про це повідомила директор ботанічного саду ПНУ ім. Стефаника Тетяна Козак. "Ми розпочали збирати колекцію, з якої відтак створимо експозицію рослин зі сторінок Святого Письма. Вибрані рослини мають не лише символічне значення, а й широко використовуються в повсякденному житті", - розповіла Gazeta.ua працівник ботанічного саду Оксана Лущак.

З понад сотні рослин, які згадані на сторінках Святого Письма, більше половини можуть рости в кліматичних умовах нашої місцевості. "Це дерева - бук, верба, тополя; кущі - виноград, троянда, терен; трави - гісоп, шафран, лілія; злаки - жито, просо; бобові - біб, сочевиця; баштанні - диня, гарбуз; прядильні - льон та ефіроолійні - кмин, м'ята. Більшість з цих рослини мають лікувальні властивості",- додала вона.

За словами місцевого священика Бориса Гобира, громада зацікавлена у створенні такого саду, оскільки Біблія відіграє важливе значення в житті кожного. А прийшовши у Біблійний Сад, люди захочуть ще раз перечитати Біблію, щоб повніше зрозуміти зміст Святого Писання.

"Реалізація проекту дозволить проводити організовані екскурсії та знайомити мешканців міста та гостей з біблійними рослинами. Крім цього, Біблійний Сад сприятиме розвитку національного та міжнародного туризму на Прикарпатті", - наголосив професор Володимир Лущак.

На думку організаторів, з огляду на те, що рослини мають символічне значення, доцільно буде використовувати їх при оформленні могил Бійців за Волю України, територій навколо храмів та святинь Івано-Франківська та інших міст.