Чернівці. Користувачів кабельного телебачення ошукали на 2 млн грн

345
Чернівці. Користувачів кабельного телебачення ошукали на 2 млн грн

За зловживання монопольним становищем та низку інших порушень антимонопольного законодавства оштрафували найбільше в місті підприємство з надання послуг кабельного телебачення – ТОВ "КТМ".

Видео дня

Як пояснив заступник голови Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Олександр Паламарчук, провайдера-монополіста викрили, завдяки заяві незадоволених споживачів, які запідозрили, що їх ошукують.

– Окрім того, що ТОВ "КТМ" встановило необгрунтовано високі тарифи за користування програмними пакетами "Базовий", "Розширений" та "Соціальний", воно ще й брало плату за перехід з одного пакета на інший – 25 гривень, – каже Олександр Паламарчук. – Причому цю плату брали лише з тих, хто переходив на дешевший пакет. А ще в ході слідства встановили, що підприємство неправильно розраховувало плату за виконані роботи. Відтак загалом економічний ефект від усунення правопорушення становить майже два мільйони гривень.

6 тисяч 465 абонентів ТОВ "КТМ" втратили свої гроші через недобросовісність провайдера.

Зазначимо, що на цю суму провайдер нагрів лише незначну частину своїх абонентів – 6,5 тисяч користувачів, які проживають в районі заводу "Гравітон". Проте скільки ще чернівчан опинилися в такій самій ситуації – невідомо.

Своєї провини ТОВ "КТМ" не визнає, мовляв, оштрафували несправедливо.

– Результати перевірки АКМУ нас, відверто кажучи, здивували, – коментує ситуацію генеральний директор ТОВ "Кабельне телебачення міста" Василь Куляк. – Коли комітет склав акт та порушив справу, ми надали письмове заперечення, однак його так ніхто і не взяв до уваги. На колегії АМКУ нашу позицію не врахували. Ми здійснили власну перевірку, яка показала, що всі помилки у розрахунках – в межах арифметичних похибок. Відтак пропонували звернутися до незалежної аудиторської компанії, але в Антимонопольному комітеті одразу відмовились це робити. Ми мали намір доводити свою правоту у суді, але згодом вирішили не робити цього і заплатити штраф. Проте це не означає, що ми визнали себе винними.

Антимонопольний комітет оштрафував підприємство аж на 10 тисяч гривень та змусив скасувати плату за зміну програмного пакета. Проте ці втрати надто мізерні, порівняно з вигодою, яку отримало ТОВ "КТМ". А ось користувачі, як завше, у програші, бо ж втрачені гроші їм ніхто не поверне – законодавство цього не передбачає, кажуть у АМКУ.