newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Як працюють інновації в нерухомості: 10 питань про управляючу компанію ATMOSFERA

34,9 т.
Як працюють інновації в нерухомості: 10 питань про управляючу компанію ATMOSFERA

У грудні 2017 року компанія SAGA Development презентувала управляючу компанію ATMOSFERA як альтернативу традиційним ЖЕКам. На початковому етапі компанія буде здійснювати управління житловими комплексами SAGA Development, але вже в майбутньому залучити її до управління зможуть мешканці будь-якому будинку чи житлового комплексу.

ATMOSFERA контролює життєдіяльність будинків, забезпечує мешканцям високу якість житлово-комунальних послуг, прозорість використання коштів та демократичне ухвалення рішень.

Ми підготували відповіді на 10 найбільш поширених питань про діяльність управляючої компанії.

Яка різниця між управляючою компанією і ЖЕКами?

Управляюча компанія прибирає та утримує прибудинкову територію, місця загального користування в будинку, утримує та слідкує за системою комунікацій та надає пакет житлово-комунальних послуг. Ці ж функції має виконувати й ЖЕК. Проте, будьмо відверті, окрім регулярного надсилання платіжок, жодна з функцій ЖЕКу не виконується регулярно, вчасно та якісно. Для управляючої компанії такий стиль роботи неприпустимий. До того ж, усі перелічені задачі – лише частина функціоналу управляючої компанії ATMOSFERA. У ATMOSFERA є власний мобільний додаток SFERA, через який можна контактувати із управляючою компанією, керувати та слідкувати за власними комунальними витратами, замовляти послуги управляючої компанії та багато іншого. Управляюча компанія також надає послуги консьєрж-сервісу та імплементує систему "розумний будинок" у житлових комплексах.

Видео дня

Що таке "розумний будинок"? Яка різниця між ним та "розумною квартирою"?

"Розумний будинок" – система автоматизації, безпеки та контролю на території житлового комплексу до дверей помешкань. Поняття "розумна квартира" стосується лише квартир, які можуть бути налаштовані за бажанням мешканця.

"Розумний будинок" включає в себе систему IP-домофонії з відео керуванням домофоном прямо зі смартфону, систему доступу за електронними картками-ключами, систему відеонагляду у місцях загального користування, датчики температури у під’їздах, автоматичне керування освітленням, систему протипожежного захисту, систему попередження та запобігання аварійним ситуаціям, систему диспетчеризації приладів обліку, зарядні станції для електрокарів та розумну парковку із park-sharing.

Як працюють інновації в нерухомості: 10 питань про управляючу компанію ATMOSFERA

Що таке "консьєрж-сервіс"?

Консьєрж-сервіс – набір послуг від управляючої компанії, який дає можливість мешканцям житлових комплексів делегувати управляючій компанії свої побутові задачі, використовуючи власний час продуктивно. Ці задачі можуть бути як побутовими (клінінг, миття вікон, виклик майстра) так і просто буденними (замовлення води, квітів, бронювання квитків).

Дрібні побутові задачі забирають багато часу, тому наша місія полягає у тому, щоб мешканці отримували сервіс 5-зіркового готелю прямо зі своєї оселі через консьєрж-сервіс.

Як мешканці можуть контактувати з управляючою компанією?

У нас, звісно є сервіс-відділ, із менеджерами та кол-центром. Проте, додаток SFERA – єдиний і достатній канал зв’язку із управляючою компанією ATMOSFERA. У додатку є персональний асистент, який у режимі чату надає консультації та відповіді на будь-які питання. Це управляюча компанія прямо в кишені!

Як працює додаток SFERA?

Додаток SFERA – платформа для комунікації мешканців і управляючої компанії та мешканців між собою. Ми створили цей додаток таким, щоб будь-яке питання до управляючої компанії можна було вирішити у рамках SFERA, без дзвінків, довідок та черг.

У додатку мешканцю доступні показники його лічильників, житлові рахунки, документи, пов’язані із проживанням, є доступ до камер місць загального користування житлового комплексу, доступ до IP-домофонії та персонального асистента. Також є доступ до замовлення послуг консьєрж-сервісу та багато іншого.

Як працюють інновації в нерухомості: 10 питань про управляючу компанію ATMOSFERA

Наша гордість – "Домократія" у рамках SFERA. Це можливість колективного прийняття рішень мешканцями. Наприклад, хтось відчуває, що на придомовій території не вистачає лавок. У додатку цей мешканець створює ініціативу та відправляє на голосування. Якщо більшість сусідів підтримує, управляюча компанія організовує виконання. Домократія дозволяє управляючій компанії робити акценти на тому, що важливо мешканцям.

Додаток SFERA можуть завантажити лише мешканці житлових комплексів, які обслуговуються управляючою компанією ATMOSFERA?

Насправді, додаток можуть завантажити всі бажаючі. Якщо система не ідентифікує вас, як власника квартири, вам буде доступний гостьовий режим. Велика частина функціоналу буде недоступна, проте з базовими функціями можна ознайомитись.

Додаток доступний у AppStore та Google Play Market

Коли мешканці можуть починати користуватися додатком? Після заселення?

Навіть до заселення! Ми надаємо послугу оформлення права власності, яку можна замовити через додаток. Тому мешканці можуть встановлювати і користуватися додатком SFERA майже одразу після придбання квартири.

Чим додаток SFERA та управляюча компанія ATMOSFERA можуть допомогти на етапі ремонту?

Через додаток можна, наприклад, замовити ремонт. В результаті суворого відбору було обрано декілька компаній, якість роботи яких відповідає нашим стандартам. Їх презентації доступні у додатку SFERA, через додаток також можна замовити безкоштовну консультацію з обраною ремонтною компанією.

Після ремонту через додаток також можна замовити прибирання помешкання.

Як працюють інновації в нерухомості: 10 питань про управляючу компанію ATMOSFERA

Але ремонт – це лише півшляху до проживання у новому помешканні. Ще потрібні нові меблі, побутова техніка, посуд. Для цього у нас налаштовані партнерські зв’язки із студіями дизайну, реселерами техніки, продавцями будматеріалів (для тих, хто лише розпочинає ремонт). Ми надаємо мешканцям промо-код, за яким на них чекає знижка у партнера. Ми піклуємось, щоб такий важкий процес як переїзд заповнявся маленькими радощами.

Зрозуміло, чим управляюча компанія ATMOSFERA відрізняється від ЖЕКів. А чи є відмінності від інших управляючих компаній, які хоч і малочисельні, але вже потроху з’являються у Києві?

Насправді, важко відповісти, адже треба детально вивчати кожну компанію. Поки нам невідома управляюча компанія із власним додатком для зв’язку із мешканцями. Мабуть, жодна УК не надає такий масштабний набір можливостей: додаток, консьєрж-сервіс, розумний будинок, програма лояльності.

Також, не у всіх управляючих компаній є власний штат. У ATMOSFERA є власні клінінгова та побутова служби.

Чому у ЖЕКів не виходить а у ATMOSFERA вийде?

На першому місці, звісно, те, що ми із мешканцями – одна команда – спільно зацікавлені у продуктивній співпраці. По-друге, ми, на відміну від ЖЕКів, комерційна структура, а не добровільно-примусовий відголосок Радянського Союзу. Ми хочемо отримувати прибуток, а для цього нам необхідно якісно виконувати свою роботу. ATMOSFERA – відкрита управляюча компанія, й у нас налаштована система оцінювання від мешканців, тож вони мають прямі важелі впливу на управляючу компанію. Тому, якщо ми працюватимемо як ЖЕКи, наші мешканці одразу відчують це, отримують відшкодування і, нарешті, відмовляться від нас. Поганий сервіс нам просто невигідний.

ATMOSFERA слідкує за житловим комплексом і отримує за це плату, а мешканці – отримують якісний сервіс із прозорим використання їхніх коштів і контролем над управляючою компанією.