newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Євросоюз пропонує обдумати питання про майбутнє без ядерної енергії

207
Євросоюз пропонує обдумати питання про майбутнє без ядерної енергії

Євросоюз повинен обдумати питання про майбутнє без ядерної енергії, причому зробити це необхідно вже 15 березня 2011 р. на зустрічі в Брюсселі.

Видео дня

Таку пропозицію висловив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер. "Ми повинні підняти питання про те, чи може Європа в осяжному майбутньому відмовитися від використання ядерної енергії", - відзначив Оттінгер.

Єврокомісія скликає екстрену зустріч міністрів енергетики для обговорення ситуації на аварійних АЕС в Японії. Крім того, Євросоюз висловив бажання провести екстрене засідання з експертами Міжнародного агентства по атомній енергії (МАГАТЕ) з питання аварії на АЕС "Фукусіма-1", де в результаті вибухів стався витік радіації.

За останні декілька днів ситуація на АЕС "Фукусима-1" різко погіршилася: багато експертів упевнені, що вона "вийшла з-під контролю". Стало відомо, що 15 березня 2011 р. сталися вибухи на другому і четвертому реакторах електростанції, у зв'язку з чим рівень радіації у ряді префектур Японії перевищив допустиму норму у декілька разів.

До настільки плачевного положення на АЕС привела серія землетрусів 11 березня 2011 року в Японії. Магнітуда найбільш сильного склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Землетруси привели до вибухів на енергоблоках АЕС "Фукусима-1" і витоку радіації на підприємстві. У радіусі 30 км. від цієї атомної електростанції оголошена евакуація. Надзвичайна ситуація сталася і на сусідній АЕС "Фукусіма-2", де також вийшла з буд система аварійного охолоджування.