newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Вперше в історії зроблено знімок Меркурія з його орбіти

198
Вперше в історії зроблено знімок Меркурія з його орбіти

Зонд "Мессенджер" Американського космічного агентства NASA вперше в історії зробив знімок з орбіти Меркурія. За даними NASA, в ніч на п'ятницю, 18 березня, після 15-хвилинного гальмування, "Месенджер" успішно вийшов на орбіту навколо Меркурія. Команда проекту 25 березня підтвердила, що зонд ввімкнув шість наукових інструментів, всі вони працюють у штатному режимі.

Видео дня

"29 березня о 5.20 за часом східного узбережжя США (12.20 за Києвом) "Мессенджер" зробив цей історичний знімок Меркурія. Це перше зображення, отримане космічним апаратом на орбіті навколо цієї найближчої до Сонця планети. Протягом наступних шести годин "Мессенджер" зробив 363 знімки, перш ніж скерував дані на Землю", - йдеться в повідомленні.

У верхній частині фотографії, зробленої зондом, видно оточений світлими променями кратер Дебюссі діаметрів 80 км. У нижній частині знімка розташована область, яка близька до південного полюса Меркурія, і включає район, який ніколи раніше не спостерігався з космічних апаратів. Знімок зроблений ширококутною камерою WAC.