newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу

246
Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада України 7 липня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України)", котрий, зокрема, передбачає звільнити від сплати єдиного соціального внеску пенсіонерів та інвалідів, які працюють на спрощеній та загальній системі оподаткування та не використовують працю найманих працівників.

Видео дня

Відповідний проект (№ 8217 від 12.03.2011 р.), ініційований головою комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, нардепом від Партії регіонів Віталієм Хомутинніком, підтримали 264 народних депутатів. Під час представлення документу, Хомутиннік зазначив, що документ має задовольнити вимоги влади, бізнесу та громадянського суспільства.

За його словами, більшість пропозицій малого та середнього бізнесу було враховано у законопроекті, зокрема скасовано обмеження щодо віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб-платників єдиного податку, фізичним особам, що працюють на єдиному податку, дозволено реєструватися платниками ПДВ. Крім того, зменшено навантаження щодо єдиного соціального внеску, зокрема пропонується звільнити від сплати ЄСВ пенсіонерів та інвалідів, а також списати штрафи, нараховані Пенсійним фондом минулого року.