УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Україні запровадять телемедицину

243
В Україні запровадять телемедицину

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо подальшої розбудови національної телемедичної мережі. Меморандум передбачає об’єднання існуючих ініціатив у сфері телемедицини з боку МОЗ, Національної академії медичних наук, компанії "МТС Україна", благодійного фонду Ахметова "Розвиток України" та енергетичної компанії "ДТЕК". Метою такої співпраці є підвищення доступності високоспецалізованої медичної допомоги для жителів обласних центрів і мешканців віддалених населених пунктів України за допомогою телекомунікаційних технологій.

Видео дня

Для створення телемедичної мережі будується дротова мережа, за допомогою якої буде надаватися послуга передачі даних. У рамках проекту медичні установи забезпечуються необхідним устаткуванням для організації відеоконференцзв’язку спеціальним програмним забезпеченням для передачі медичних даних комп’ютерною технікою. Канали мережі будуть надійно захищені від несанкціонованого редагування, друку та видалення.

В даний момент створена мережа вже використовується для проведення регулярних медичних консультацій та віддаленої участі медиків у конференціях. Розробляється рішення, яке дозволить за допомогою особливої технології приєднати до телемедичної мережі фельдшерсько-акушерські пункти розташовані в сільській місцевості. До кінця 2011 року до телемедичної мережі планується залучити 9 лікувальних установ обласного та міського рівня Києва, Львова, Донецька, Рівного та Івано-Франківської області.

Довідка. Термін "телемедицина" був введений R.Mark в 1974 році (за іншими даними, це зробив Thomas Bird у 1970 році). Він об'єднує безліч телекомунікаційних та інформаційних методів, що застосовуються в охороні здоров'я, а також їх різноманітні клінічні програми. ВООЗ у 1997 році ввела дещо ширше поняття - "медична телематика". Воно означає діяльність, послуги й системи, пов'язані з наданням медичної допомоги на відстані за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, спрямовані на сприяння розвитку охорони здоров'я, здійснення епідеміологічного нагляду та надання медичної допомоги, а також навчання, управління та проведення наукових досліджень у галузі медицини.