newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Українці в Італії категорично проти спорудження пам'ятників трудовим мігрантам

423
Українці в Італії категорично проти спорудження пам'ятників трудовим мігрантам

Майже 73% серед опитаних українців в Італії не підтримали почин щодо встановлення пам'ятників трудовим мігрантам, більшість взагалі вважає таке "увіковічнення" ганебним. 17% сподіваються, що хоча б таким чином буде привернена суспільна увага до складної міграційної проблеми, а майже 5% "раді, що сподобилися хоча б на пам'ятник живим", інший варіант відповіді обрало 5,3%. Такі результати отримала "Українська газета в Італії", ініціювавши опитування серед представників четвертої хвилі трудової міграції стосовно спроб її монументалізації в Україні.

"У травні у гірському смт. Колочава Міжгірського району Закарпаття урочисто відкрито перший в Україні пам'ятникзаробітчанам. Ще один планується встановити у Зарваниці Теребовлянського району Тернопільської області. Звичайно, ці факти не могли обійти увагою таким чином "героїзовані" українські трудові мігранти. Власне, вони своїми зверненнями й ініціювали акцію "Української газети в Італії", - говорить її редактор Маріанна Сороневич.

Видео дня

За словами редактора, в Італії за різними статистичними даними перебуває від 300 до 700 тисяч українців. Звичайно, що не від легкого життя більшість з них подалися на чужину. Відтак опитування стосовно з'яви пам'ятників заробітчанам викликало не тільки відповіді на конкретні запитання, а й коментарі, критику, побажання щодо зміни ситуації на батьківщині. Найкращим пам'ятником для багатьох було б "економічне зростання України, поява робочих місць, возз'єднання сімей і повернення трудових мігрантів додому".

Скульптурна композиція на Закарпатті відтворює драматичний момент прощання вагітної жінки та дітей із батьком, що вирушає у світ. На жаль, і в Колочаву не усі змогли повернутися з пошуків засобів для проживання."Лише двадцять відсотків дітей у селі виховують батько й мати", - констатували учасники опитування.

Редакція газети не виключає нападок із сторони прихильників новітнього монументалізму, але варто дослухатись наших респондентів: "допоки в Україні руйнуються сім'ї та сиротіють діти через міграцію одного чи обох батьків, варто спрямовувати кошти не на встановлення чергової бронзової фігури, а на створення робочих місць, щоб принаймні зростало молоде покоління в любові обох батьків", резюмувала Маріанна Сороневич.