16 сентября • обновлено в 07:49
Блоги Мир

/ Новости политики

Заробітчани виїжджають з України вже сім'ями

244

Своїх дітей до себе намагаються забрати українські заробітчани, які вже пропрацювали у певній країні кілька років і адаптувалися. Про це розповіла в рамках конференції "Дитина українського мігранта: виклики та перспективи" директор суботніх шкіл асоціації українців в Португалії Оксана Гуцько. Роблячи вибір між варіантами забрати чи залишити дитину в Україні, Гуцько радить однозначно - забирати. Водночас вона визнає, що хвиля еміграції, яка буде викликана в такий спосіб, буде згубною для України, адже люди виїздять вже сім'ями, що означає відсутність стимулу для повернення.

Представник МЗС України у Львові В'ячеслав Войнаровський відзначив, що нерідко українські діти опиняються за кордоном сам на сам із проблемами - без знання мови і навіть місця проживання, коли батьки трагічно гинуть чи просто безвідповідальні. За таких ситуацій бракує допомоги громадських організацій. Ще одна проблема - це змішані шлюби. Мати не реєструє дитину як громадянина України, а згодом стає об'єктом шантажу з боку родичів чоловіка, які за певних обставин навіть погрожують відібрати дитину.

Зі свого боку, психологи б'ють на сполох, адже у дітей, які залишаються надовго без одного чи обох батьків, не формується модель їх майбутніх сімей, і ця проблема невдовзі гостро стоятиме перед українським суспільством. За різними підрахунками на заробітки з України виїхали від 4,5-7 мільйонів осіб. 70% з них перебувають за кордоном нелегально. Кожна заробітчанська сім'я у західноукраїнських селах залишила в середньому 2-3 дітей.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Источник

Блоги / мнения

ads pixel