newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Українська інтелігенція підтримає Януковича в боротьбі з корупцією

261
Українська інтелігенція підтримає Януковича в боротьбі з корупцією

Представники української інтелігенції висловили підтримку Президентові України в боротьбі з корупційною системою. "Коли ми бачимо реальні конкретні кроки з подолання корупції, які Ви робите, ми свідомо і впевнено підтримуємо Вас на цьому шляху", - йдеться у посланні представників української інтелігенції до Президента Віктора Януковича.

"Кожен з нас, хто тут підписався, міг би навести реальні приклади того, як звернення до Президента давало однозначно позитивний результат. Саме завдяки Вашому втручанню вдалося зберегти Інститут українознавства. Саме Ви втрутилися в ситуацію, коли ми звернулися з тривогою про те, що масово вирубуються реліктові ліси поблизу Львова... І подібних прикладів можна було б навести чимало. Ви завжди стоїте на позиціях захисту загальнолюдських вартостей і держави", - пишуть автори.

Видео дня

Представники інтелігенції, як ніхто, розуміють, що це непроста справа - переламати хребет корупційній системі, яка існувала в незалежній Україні завжди. Повсюдно відчувається колосальний спротив цієї системи. "Але це хоч складна, однак вдячна справа, Вікторе Федоровичу. І чесні люди, а їх в Україні більшість, підтримають Вас. Ви лише повинні чітко триматися вибраного курсу. І не зважати - свій чи чужий: раз було зловживання, завдано шкоди державі - повинен відповідати. Люди вже починають вірити в те, що Ваше змагання за правову державу матиме успіх".

На думку авторів, корумпований чиновник уже почав боятися, бо майже щодня когось із зловмисників арештовують, ловлять на хабарях і притягають до відповідальності. Це правильний шлях. І можливо потрібна ще більша жорсткість. "Ми в цьому на Вашому боці, пане Президенте. І ми певні, на Вашому боці більшість українців, які хочуть, щоб у країні був порядок. Маєте рацію, демократія це не хаос і не безпорядок. Державна служба - це цивільна армія на службі народу, в ній мусить бути порядок. І Ви правильно робите, що жорстко його наводите. Йдіть відважно обраною Вами дорогою - реформуйте Україну, не допустіть згортання реформ, ламайте корупцію і ведіть державу до демократичного урядування. З вами - народ",- йдеться у посланні.

Відкритий лист до Президента України підписали: Віталій Коротич, поет, письменник, публіцист; Борис Патон, Президент Національної Академії наук України; Сергій Квіт, президент Національного університету "Києво-Могилянська Академія"; Віра Нанівська, директор Міжнародного центру перспективних досліджень, кандидат історичних наук; Петро Кононенко, директор Інституту українознавства; Лесь Танюк, Голова Спілки театральних діячів України; Володимир Цибулько, поет, перекладач, есеїст; Леонід Губерський, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Злотник, композитор; Віктор Гуцал, народний артист України, лауреат премії імені Тараса Шевченка; Олег Микитенко, письменник, шеф-редактор журналу "Всесвіт", заслужений працівник культури; Ганна Сазоненко, директор Українського Гуманітарного ліцею Національного університету імені Тараса Шевченка та інші.