newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україні може загрожувати дефіцит цукру

204
Україні може загрожувати дефіцит цукру

Наразі дефіцит цукру в Україні становить приблизно 200 тисяч тонн - приблизно, місячна норма споживання. Проте в найближчому майбутньому дефіцит може зрости.

Видео дня

Такий прогноз озвучив директор інформаційної компанії "ПроАгро" Микола Верницький.

"В Україні взагалі немає дефіциту нічого. Є високі ціни. Ось може бути дефіцит цукру цього року. Це реально. На всі інші товари я б не сказав, що є дефіцит. Світові ціни на цукор перебувають на найвищому рівні за останні 30 років. І у нас дефіцит цукру становить приблизно 200 тисяч тонн. Можливо, трохи менше. Це практично місячна норма споживання. Потрібно дивитися, яким чином цей дефіцит буде перерозподілятися усередині країни між різними споживачами", - зазначив він.

Експерт припустив, що через дефіцит ціна на цукор може збільшитися в півтора раза.

"Коли ми ввеземо ці 200 тисяч тонн, вони будуть, напевно, раза у півтора дорожче, ніж нинішня ціна цукру на ринку України. Тоді ми можемо побачити зростання цін на цукор", - сказав Верницький.

За словами експерта, ажіотаж навколо нібито дефіциту гречки, перебільшений.

"В Україні немає дефіциту гречки. Вона займає менше 1% у споживчому кошику населення. І робити шум з цієї події - це комусь потрібний піар. З приводу того, що завезуть, вона буде дешева - давайте подивимося, як воно буде", - підсумував він.

У той же час, прем'єр Микола Азаров визнав провину уряду у подорожчанні та дефіциті гречки, назвавши це "недоглядом".