У скандалі навколо News of the World замішана українська діаспора

447
У скандалі навколо News of the World замішана українська діаспора

Двоє журналістів українського походження замішані в одному з найбільших британських скандалів останніх років, який минулого тижня привів до закриття відомого британського таблоїду News of the World, і серйозно загрожує репутації світового медіа магната Руперта Мердока, який ним володів.

Видео дня

Колишній старший редактор Алекс Марунчак (Alex Marunchak) і журналіст Ґреґ Місків (Greg Miskiw) залучені в розслідування у справі британського таблоїду, в якому інформацію, ймовірно, отримували незаконним шляхом за допомогою прослуховування телефонів і зламу електронної пошти знаменитостей і політиків.

Два джерела підтвердили, що Алекс Марунчак і Ґреґ Місків - представники української діаспори в Британії.

За даними програми Бі-бі-сі Panorama, Алекс Марунчак платив приватному детективу, щоб перехопити листи, відправлені з комп'ютера офіцера британської розвідки. Ймовірно, детектив відправляв копії листів з комп'ютера офіцера в офіс газети в Ірландії факсом, коли журналіст працював у дублінській редакції газети у 2006 році. Сам пан Марунчак звинувачення заперечує.

Ґреґ Місків, за даними британських ЗМІ, у 2005 році підписав контракт про надання послуг з "інформування" на 105 тисяч фунтів стерлінгів з приватним детективом Ґленом Мюлькером. Пізніше детектива заарештували за прослуховування телефонів принців Вільяма і Гаррі, але журналістові вдалося уникнути юридичних переслідувань, пише газета The Telegraph.

Основним завданням українських колег у газеті був збір новин. Коли Алекс Марунчак і Ґреґ Місків не хотіли, щоб колеги знали, над якими статтями вони працюють, вони розмовляли по-українськи. Окрім журналістики, вони також вели сумісний бізнес щодо імпорту української горілки до Британії, пише The Telegraph.

"У 2002-2006 році в News of the World панувало беззаконня", - сказало джерело газеті. Цей період співпадає з часом, коли головними редакторами таблоїду були Ребекка Брукс і Енді Коулсон. Обидва колишні редактори поки говорять, що нічого не знали про прослуховування. Але британські ЗМІ вважають це маловірогідним.

Як повідомлялося раніше, таблоїд News of the World, що видавався у Великобританії протягом 168 років, було закрито через скандал з прослуховуванням на початку липня. У корпорації Мердока почалися гучні відставки.