newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Жителі Великобританії побачили рідкісне явище - "посмішку на небі"

447
Жителі Великобританії побачили рідкісне явище - 'посмішку на небі'

Мешканці Великобританії стали свідками рідкісного явища, яке вони називають "посмішкою на небі". Усього кілька хвилин веселка висіла "догори ногами" над Англією. Але винахідливі британці встигли сфотографувати унікальний феномен, характерний для Північного і Південного полюсів.

Видео дня

На відміну від традиційної веселки, "посмішка на небі" з'являється на чистому небосхилі, без дощових хмар. Промені сонця повинні освітлювати під певним кутом тонку, схожу на серпанок, завісу хмар на висоті 7 - 8 тисяч метрів. На подібній висоті хмари складаються з маленьких кристалів льоду. І коли опуклі хмари з крижаних кристалів потрапляють під сонячні промені - світло відбивається в атмосферу, а людям вдається побачити барвисте явище.

Перевернута веселка набагато яскравіше звичайної, а кольори розташовані у зворотному порядку - від фіолетового до червоного. Але як тільки порядок з кристалів порушується, барвистий ефект зникає, і "посмішка на небі" розчиняється. Очевидці пишаються тим, що зуміли не упустити момент і сфотографувати "смайлик".