newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Китаї збудується перший в світі високотемпературний атомний реактор

1,6 т.
У Китаї збудується перший в світі високотемпературний атомний реактор

У Китаї зведуть перший в світі високотемпературний атомний реактор. Запевняють, що там краща система безпеки, ніж на японських АЕС.

Видео дня

У квітні цього року в Китаї розпочнеться будівництво першої в світі АЕС з використанням технології четвертого покоління на енергоблоках."Перший в світі високотемпературний атомний реактор з газовим охолодженням буде споруджений в Жунчен, провінція Шаньдун", - заявив заступник глави Huaneng Nuclear Power Development Co. Цуй Шаочжан.

Передбачається, що нові реактори будуть більш стійкими до аварій, ніж енергоблоки постраждалої від землетрусу і цунамі АЕС "Фукусіма-1" в Японії.

Цуй Шаочжан повідомив, що основна різниця між японськими і китайськими реакторами в тому, що на японській АЕС в Фукусімі використані старі технології, а у китайських реакторах використовують останні досягнення.

У системі охолодження АЕС "Жунчен" застосують гелій, захисна оболонка реактора зможе витримати температуру понад 1,6 тисячі градусів Цельсія протягом декількох сотень годин.

"Реактор четвертого покоління буде охолоджуватись незалежно від зовнішніх джерел енергії, що зробить його набагато безпечнішим. Розробка нових технологій з підвищеною безпекою дуже важлива після того, що сталося в Японії, в той час як країни світу переглядають своє ядерне майбутнє", - заявив директор атомного підрозділу Scandpower AB Єрсі Грюнблат.Зараз атомну енергію використовують більше 30 країн світу.

АЕС забезпечують близько 14% генерації, а 16 країн залежать від атомної енергетики більш ніж на чверть, серед них Японія, Німеччина, Фінляндія, Швейцарія. Українські АЕС виробляють приблизно 40-50% від загального обсягу електроенергії, а у Франції - взагалі 75%. За даними Всесвітньої ядерної асоціації, у Китаї зараз працюють 14 реакторів, ведеться будівництво ще 26, а 28 – у стадії розробки.

До 2015 року сукупна потужність атомних електростанцій Китаю, за прогнозами, становитиме 40 ГВт, до 2020 року - більш ГВт.