У Києві планується створення пункту стерилізації безпритульних тварин

216
У Києві планується створення пункту стерилізації безпритульних тварин

Представники Німецького союзу захисту тварин та українські зоозахисники проводять перемовини з міською владою Києва щодо можливості створення у столиці пункту стерилізації безпритульних тварин. Про це повідомив почесний президент Німецького союзу захисту тварин Вольфганг Апель.

Видео дня

За його словами, на сьогодні ведеться робота з розробки програми скорочення популяції безпритульних тварин на вулицях Києва (гуманними методами, зокрема шляхом стерилізації тварин та пізнішого повернення їх на попереднє місце знаходження). Крім того, планується проведення компанії з інформування населення про неприпустимість жорсткого поводження з тваринами та необхідність стерилізації домашніх тварин.

Президент Німецького союзу захисту тварин Томас Шредер наголосив: "Буде проведено іміджеву кампанію, яка має пояснити людям, що вони і тварини можуть співіснувати разом".

Представники Німецького союзу захисту тварин повідомили, що програма подібна до тієї, яку намагаються запустити у столиці, вже діє в Одесі. Там працює пункт зі стерилізації безпритульних тварин (на якій німецька громада витратила приблизно 3 млн євро). Проведено роз’яснювальну роботу серед населення.

В.Апель та Т.Шредер наголосили, що чекають від міської влади столиці розуміння та підтримки у реалізації проекту. Наразі, за їх словами, розглядається питання пошуку місця для розміщення пункту стерилізації тварин.

Як повідомлялося, міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський пообіцяв, що у 2012 році спільно з міжнародними та українськими громадськими організаціями розпочнеться будівництво притулків для собак.