У картинах було сховано 1,7 кг гашишу

210
У картинах було сховано 1,7 кг гашишу

Митна служба порушила кримінальну справу за фактом переміщення 1,7 кг наркотичної речовини - гашишу, що була схована в картинах. Про це повідомили у прес-службі Держмитслужби.

Видео дня

Контрабандисти обрали своєю схованкою мистецький арсенал – 3 картини, виконані на дерев'яних дошках, що пересилались в міжнародному експрес-відправленні. Відправлення надійшло з Індії на адресу молодого чоловіка, нашого співвітчизника, який мешкає в одному з районів столиці.

За документами все виглядало доволі скромно. 3 малюнки по 5 доларів США кожен, що навіть дешевше ніж вартість їх доставки з далекої Індії.

Картини вдалося розгледіти під час митного контролю цієї посилки за допомогою рентгенотелевізійної системи огляду, яка дозволила побачити, що малюнки - не малюнки, а картини, які мають неоднорідний склад та непритаманні порожнини. Вага "малюнків" склала понад 4,6 кг.

При розпакуванні посилки митники виявили 3 картини невеликих розмірів із зображенням на одній човнів на березі моря в сутінках, на другій - силуетів чотирьох жінок, а на третьому холсті були зображені свійські тварини та жінка.

При подальшому огляді за допомогою електродрилі було зроблено отвір, а на свердлі залишилась щільна порошкоподібна речовина темно-коричневого кольору. За допомогою експрес-аналізатора митники одразу встановили, що мають справу з наркотиком.

Експертиза, проведена Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ дала висновок, що надані на дослідження речовини є смолою канабісу (гашишем), яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено.

Щоб встановити осіб, причетних до контрабандного переміщення зазначеного наркотичного засобу на територію України співробітниками столичної митниці у співпраці зі Службою безпеки України було проведено оперативно-розшуковий захід "контрольована поставка наркотичних засобів", порушника вдалося затримати.

Порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 статті 305 Кримінального кодексу України.