Третина працюючих вважає свого шефа монстром

720
Третина працюючих вважає свого шефа монстром

Більшість співробітників відчуває сильний стрес на роботі через неадекватний підхід до управління їх керівництва. Третина працівників впевнена, що їх бос - монстр. Такі дані наводять дослідники з американського Університету штату Флорида, які виявили, що ненависть працівників до свого керівництва - зашкалює.

Видео дня

Виявилося, що люди фактично перебувають на межі своїх фізичних і психологічних зусиль через неправильне управління, яке здійснюють їх керівники. Дослідники впевнені, що менеджери керують персоналом так, ніби це неживі предмети на зразок робочого столу, який можна переставляти туди-сюди, або комп'ютера - включають або вимикають натисканням кнопки.

Вчені спостерігали воістину потворну картину. Більше 40% з опитаних чотирьохсот службовців середньої ланки заявили, що постаралися б проігнорувати свого боса, якби вони зіткнулися з ним на вулиці. Тобто начальник за стінами офісу став би для своїх співробітників просто порожнім місцем.

Тим часом ще 32% працівників заявили, що ними керує людина типу доктора Джекілла і містера Хайда, тобто людина, яка здатна перетворюватися на справжнього монстра. Нарешті, 29% висловилися, що їх бос охоче кине їх під машину, пожертвує ними, щоб тільки не втратити власне тепленьке містечко.

Дослідження показало, що терплячи все це, працівники відчувають цілодобовий стрес, який не проходить і вдома. В результаті співробітники відчувають проблеми зі сном, страждають від низької самооцінки, у них виникають проблеми зі здоров'ям, пов'язані зі зниженим якості життя. Як підсумок - працівники не бажають виявляти старанність на благо компанії.

Американські вчені стверджують, що працівники змушені змиритися з подібним ставленням до себе, оскільки мільйони нещасних службовців позбавлені альтернативи. Зокрема, ще десять років тому положення співробітників було набагато краще, проте тепер воно дійшло до межі.

У відповідь на образи з боку начальства працівники теж характеризують своїх босів не самим приємним чином. Так, 39% вважають, що начальники їм брешуть, не вміючи підтримувати спілкування, 41% співробітників називають босів ледачими, які звалюють свою роботу на підлеглих, 31% бачать у шефах самозакоханих людей, що анадто перебільшують свої достоїнства.

Такий стан співробітників може істотно знижувати якість їх роботи, приводити до дрібних диверсій. Господарям бізнесу доводиться пожинати плоди своєї поведінки.