УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Термінал «D» у Борисполі зможе обслуговувати вдвічі більше пасажирів і приймати VIP-гостей

255
Термінал «D» у Борисполі зможе обслуговувати вдвічі більше пасажирів і приймати VIP-гостей

Задля якісного обслуговування вболівальників та гостей футбольного чемпіонату Європи 2012 року, що прибуватимуть повітряним транспортом, та після чемпіонату пропускна спроможність терміналу «D» у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» зросте на 100% - до 3 тисяч пасажирів на годину, яких обслуговуватиме 60 стійок реєстрації.

Видео дня

Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження скоригованого проекту «Будівництво термінального комплексу у державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Термінальний комплекс «D» прийнято сьогодні, 21 листопада 2011 року, за поданням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова.

При цьому площа аеровокзалу зросте до 107 тис. м2 (порівняно з попереднім проектом збільшиться на 20% - з 90 тис. м²), у терміналі з’явиться VIP-зона.

У затвердженому проекті, на відміну від попереднього, передбачено можливість обслуговування міжнародних та внутрішніх рейсів (здійснюватиметься на другому поверсі будівлі): відтак пасажири матимуть змогу пересісти з одного рейсу на інший, включаючи внутрішні, не виходячи із терміналу.

На автостоянках, прилеглих до терміналу, згідно з новим проектом, можна буде залишити 233 транспортні засоби.

При усіх наявних змінах (збільшення пропускної спроможності та загальної площі будівлі) загальна вартість будівництва складе 856 млн. грн. (власні кошти аеропорту «Бориспіль») та 27, 825 млрд. ієн (кредитні кошти, надані Японським банком JBIC): відтак порівняно з попереднім проектом при збільшенні пропускної спроможності терміналу на 100% вартість робіт зросте лише на 16%.

Будівництво здійснюється без залучення коштів із державного бюджету: проект фінансується за рахунок коштів кредиту, наданого Японським банком JBIC, та власних коштів аеропорту.

ДОВІДКА

Термін будівництва терміналу – 36 місяців. В експлуатацію об’єкт заплановано ввести наприкінці грудня 2011 року. Перший рейс з терміналу «D» відбудеться 25 березня 2012 року.