newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Дефолт США загрожує економіці України – Кінах

444
Дефолт США загрожує економіці України – Кінах

Технічний дефолт США може негативно вплинути на економіку України, адже біля 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщенні в цінних паперах уряду США, а українська економіка має рівень доларизації і залежить від кон’юнктури на зовнішніх ринках. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.

"Безумовно, ризики є і для України. По-перше, біля 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщенні в цінних паперах уряду США, високий рівень доларизації нашої економіки, високий рівень залежності від зовнішньоекономічної політичної кон’юнктури – 50% ВВП формують експортери хімії, металургії, сировинної продукції. Тобто ризики є дуже серйозні і, безумовно, ми повинні їх врахувати і робити все, щоб мінімізувати ці наслідки для української економіки", – заявив Кінах

Видео дня

"В той же час, я би не поглиблював катастрофічні очікування, бо висновкам міжнародних експертів, включаючи експертів Сполучених штатів Америки, буде знайдене рішення. Я впевнений, Президент Обама, Конгрес та Сенат США знайдуть рішення з тим, щоб не допустити у тому числі технічного дефолту США", – додав він.

Окрім цього Кінах зазначив, що негативно вплинути на ситуацію в Україні може величезний зовнішній борг, тому уряд повинен мати чітку програму роботи з державним боргом і внести до Верховної Ради відповідний законопроект. "Необхідно мати чітку програму, починаючи з внесення у Верховну Раду України законопроекту про державний борг з тим, щоб не було спокуси постійно збільшувати або зменшувати дефіцит бюджету, вирішувати якісь питання у зв’язку з невдалою економічною політикою," – зазначив Кінах.