newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Табачник: приватні ВНЗ знизять ціни на навчання

249
Табачник: приватні ВНЗ знизять ціни на навчання

Цього року недержавні вищі навчальні заклади зменшать ціни на навчання. Про це заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Видео дня

За його словами, знизити ціни на навчання змусить жорстка конкуренція між навчальними закладами. "Це відбудеться так, як і восени на Сорочинському ярмарку дешевшають яблука і кавуни, тому що їх стає більше. На сьогодні у нас в Україні 700 000 ліцензованих місць у ВНЗ. А назустріч їм іде лише 191 тисяча випускників. До випускників цього року додадуться ті, хто не вступив у попередні роки. Максимум буде 240-250 тис. абітурієнтів. А пропозиція – більш ніж 700 тис. місць. Недержавним навчальним закладам шлях тільки один - вони змушені будуть пропонувати більш вигідні, сприятливі умови", - сказав він.

Табачник зазначив, що Міносвіти не планує розробляти штучну систему зменшення оплати за навчання. "Штучно це впровадити неможливо. Зменшення цін відбудеться саме собою через конкуренцію", - сказав міністр.

Раніше міністр спрогнозував скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах за тими спеціальностями, які не затребувані на ринку праці.

Він також заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки у 2010 році школи закінчило 340 тис. осіб, а у 2011 році випускників буде тільки 191 тис.