newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Подольський: кримінальна справа проти Кучми - політична гра

597
Подольський: кримінальна справа проти Кучми - політична гра

«Чекаю, коли побачу Кучму на лаві підсудних»

Видео дня

Журналіст Олексій Подольський заявив, що не відчуває оптимізму у зв’язку із порушенням кримінальної справи проти екс-президента України Леоніда Кучми стосовно причетності останнього до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

«В Україні кримінальних справ порушується значно більше, ніж їх доводиться до суду. І можливо вона порушена якраз для того, щоб в рамках цієї справи довести, що Кучма ніякого відношення до вбивства і до мого випадку не має» — вважає журналіст. Він висловив переконання, що сам факт порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми ні про що не свідчить: «Я буду задоволений тоді, коли побачу Кучму на лаві підсудних. А поки що невідомо, що із цією справою буде. Її поки що не об’єднали зі справою про вбивство. Я думаю, що ця справа дасть можливість Генпрокуратурі закривати нам рота в суді, коли ми почнемо говорити про Кучму, про Литвина, про замовників, як було на процесі по виконавцям… Я боюся, що все це задумано для того, що Пукача ми засудили, а ця справа була відкладена у далекий ящик».

Пан Подольський наголосив, що відповідальність повинні нести також всі, хто займався фальсифікаціями у справі про вбивство Георгія Гонгадзе протягом всіх років її розслідування. «Коли Потебенько у вересні, коли зник Гонгадзе, казав, що його бачили десь у Львові, він навмисно вводив в оману і слідство, і всю Україну. Тому що я, наприклад, не знайшов у справі жодної сторіночки про те, що Георгія хтось бачив. Справа реально почне розслідуватися тоді, коли ті, хто фальшував слідство 11 років, сядуть на лаву підсудних і почнуть давати покази, хто їм давав команду не тільки вивозити і бити Подольского і вбивати Гонгадзе, а хто давав команду фальшувати слідство» — сказав він.

Олексій Подольський заявив, що, на його думку, у справі про самогубство екс-міністра МВС Юрія Кравченка є прямі докази того, що він був убитий, і ця справа є ключовою для розслідування справ замовників вбивства Георгія Гонгадзе. «Кравченко — головний свідок проти Кучми. І якщо його вбили, то виникає питання: в чиїх інтересах вбито Кравченка? Хто давав замовлення на вбивство Кравченка?.. І от коли Генпрокуратура відмінить своє рішення про самогубство, назве це вбивством і почне розслідувати вбивство Кравченка, з того часу я повірю, що Генпрокуратура реально хоче розслідувати справу замовників. А до того — це все політичні ігри» — заявив журналіст.