УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Німецькі мільйонери пропонують збільшити податки для багатих

651
Німецькі мільйонери пропонують збільшити податки для багатих

49 мільйонерів ФРН пропонують збільшити податки для багатих. Серед ініціаторів, такі відомі особи, як Михаель Отто, власник однойменного концерна "Отто", або зірка естради Маріус Мюллер-Вестернгаґен. Здається, ті, кого ще недавно в німецькому суспільстві зневажливо називали "ненажерливою сараною", вирішили не просто підфарбувати свій імідж, а серйозно допомогти державі грошима.

Видео дня

49 мільйонерів Німеччини визнають, що банкнот у них більше, ніж треба, а, отже, можна віддати державі зайве. Ця ініціатива німецьких багатіїв народилася ще в 2009-му, але сьогодні вона прозвучала як вимога до уряду. Берлінський мільйонер Петер Фольмер вважає, що податкові реформи останнього десятиліття настільки порушили баланс між бідними і багатими, що "всі багаті повинні зробити свій внесок у те, аби Німеччина не дійшла до колапсу". За даними Німецького інституту досліджень економіки (DIW), 67 % народного багатства країни знаходяться в руках лише 10 % населення.

Ідея багатіїв полягає в тому, що кожен, хто заробляє більше, ніж півмільйона на рік, повинен платити на п'ять відсотків податку більше. За підрахунками "клубу 49-ти", навіть збільшення податку всього на один відсоток принесе державі додаткові 9 мільярдів на рік.

В Інституті макроекономіки і дослідження кон'юнктури з Дюсельдорфа (IMK) підрахували, що внаслідок зменшення ставки податку на великі капітали Німеччина, починаючи з 2000 року, втратила астрономічні суми. Сьогодні її державний борг становить уже 1 973 мільярди євро. Офіційний Берлін на звернення багатіїв поки що не відреагував.