Мозок людини зупинився у розвитку – суперлюдини не буде

540
Мозок людини зупинився у розвитку – суперлюдини не буде

Людський розум досяг еволюційної вершини розвитку. Він, на відміну від комп'ютерів, не може розвиватися далі, журяться вчені з Великобританії.

Видео дня

Експерти давно задаються питанням, чому людство не стає розумнішим, враховуючи адаптивні еволюційні процеси. На думку британських дослідників, кожен новий когнітивний навик, наприклад, поліпшення пам'яті, уваги або кмітливості, вимагає своєрідних жертв. Це означає, що людина з суперздібностями - це нездійсненна мрія фантастів.

У людей з ідеальною фотографічною пам'яттю, а також у тих, хто відрізняється надзвичайно високим показником IQ, часто спостерігаються інші розлади, наприклад, аутизм, синестезія і неврологічні проблеми, пов'язані з ростом головного мозку.

"Візьміть хоча б таке складне заняття, як водіння автомобіля, коли наш мозок змушений концентруватися на декількох речах одночасно. Якщо ви поліпшите здатність фокусуватися на чомусь одному, наприклад, на тому, що відбувається позаду, ви випустите з уваги водіїв, які їдуть по зустрічній смузі. Або, якщо ви п'єте каву, щоб підбадьоритися, вам доведеться відплатити за це підвищеним рівнем тривожності і погіршенням дрібної моторики", - пояснюють дослідники.

Таким чином, вважають вони, наші інтелектуальні і когнітивні здібності знаходяться в стані ідеальної рівноваги, а перехід за межу загрожує необхідністю платити високу ціну за знову набуті навички.